طلافروش مجازی کلاه ۱۰۰ نفر را برداشت

کد خبر: 1032179

رییس پلیس فتای پایتخت از دستگیری فردی که در پوشش فروش طلا در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از کاربران این فضا در سراسر کشور کرده بود، خبر داد.

طلافروش مجازی کلاه ۱۰۰ نفر را برداشت

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس فتای پایتخت از دستگیری فردی که در پوشش فروش طلا در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از کاربران این فضا در سراسر کشور کرده بود، خبر داد.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در حاشیه دستگیری این متهم گفت: مدتی قبل یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد که قصد خرید طلا از سایت های فروش طلا در فضای مجازی را داشته و در همین راستا نیز پس از جستجو در این فضا یک آگهی مربوط به سایت فروش طلا توجهش را جلب کرده و با توجه به شرایطی که در آن قید شده بود، با مدیر سایت ارتباط برقرار کرده است.

رییس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه شاکی پس از تماس با فروشنده طلا در این سایت، مبلغ ۶۰ میلیون ریال به شماره حسابی که او اعلام کرده بود، واریز کرده است، گفت: به گفته شاکی بنا بوده تا پس از واریز وجه طلاها از طرف مدیر سایت برای او ارسال شود، اما پس از واریز مبلغ دیگر امکان تماس با مدیر سایت مذکور را از دست داده و او پاسخگوی هیچکدام از تماس ها نبوده است.

گودرزی با اشاره به پیگیری های پلیس برای شناسایی و دستگیری این فرد گفت: کارآگاهان پلیس فتا با هماهنگی مقام قضایی و با شیوه و شگردهای خاص پلیسی هویت متهم و مخفیگاهش را شناسایی کرده و مدتی او را تحت نظر داشتند که درجریان این اقدامات متوجه شدند این فرد گردش مالی بسیار بالایی دارد و از این رو این احتمال که افراد زیادی قربانی این متهم شده باشند تقویت شد.

وی با بیان اینکه این فرد یک و نیم میلیارد ریال گردش مالی داشت، گفت: در عملیاتی این فرد دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد که در جریان آن به جرم خود مبنی بر ایجاد سایت فروش طلا و کلاهبرداری از شهروندان اقرار کرد.

به گفته رییس پلیس فتای تهران بزرگ تاکنون در بررسی های پلیس مشخص شده که متهم از دست کم ۱۰۰ تن از کاربران فضای مجازی با همین شیوه و شگرد کلاهبرداری کرده است که در همین راستا شناسایی دیگر مالباختگان و کشف دیگر جرائم این فرد از سوی پلیس فتا در حال انجام است.

گودرزی در پایان به شهروندان توصیه کرد که فریب اینگونه تبلیغات و افرادی که ممکن است وعده فروش طلا با قیمت پایین تر از بازار را بدهند نخورند و حتما معاملات مبلغ بالای خود را درفضای حقیقی و از طریق افراد مطمئن و شناخته شده انجام دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها