سردار اشتری: جابه‌جایی قدرت درآمریکا و اسرائیل برای ما فرقی ندارد

کد خبر: 1035731

فرمانده ناجا گفت: حادثه تروریستی اخیرثابت کرد که آمریکا و اسرائیل دنبال ضربه زدن به ما هستند و جابه جایی قدرت در این کشور‌ها برای ما فرقی نمی‌کند؛ چراکه همه در یک مسیر هستند.

خبرگزاری فارس: سردار "حسین اشتری" در گردهمایی معاونان وظیفه عمومی سراسر کشورکه امروز به صورت ویدئو کنفرانس در سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به شهادت دانشمند دفاعی هسته‌ای کشور شهید والامقام "محسن فخری‌زاده" اشاره و اظهار کرد: ما معتقدیم که در کشور همانند این عزیز بزرگوار بسیار هستند و هر عزیزی که شهید می‌شود، قطعا هزاران نفر ادامه دهنده راه آنان هستند.

وی عنوان کرد: از اول انقلاب تاکنون شهدای بزرگ زیادی را تقدیم کرده ایم، تجربه نشان داده است که با شهادت این بزرگان حرکت و راه آن‌ها متوقف نشده است بلکه سرعت هم می‌گیرد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه ما در مقابل شهدا وظیفه داریم، تصریح کرد: باید در قبال شهدا هر کاری که در توانمان هست انجام دهیم و موثر باشیم ضمن اینکه برای رضای خدا و رفع گرفتاری‌های مردم خالصانه گام برداریم تا شرمنده شهدا نشویم.

سردار اشتری گفت: مستکبران و دشمنان بدانند که ما هرروز قدرتمندتر می‌شویم و با تکیه بر دانشمندان خود و امید به جوانان کشور مشکلات کشور را برطرف می‌کنیم.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: این حادثه تروریستی به ما ثابت کرد که آمریکا و اسرائیل دنبال ضربه زدن به ما هستند، جابه جایی قدرت در این کشور‌ها برای ما فرقی نمی‌کند و همه در یک مسیر قرار دارند و البته ما از این جهت خوشحالیم کسی که دستش آغشته به خون سردار رشید اسلام حاج "قاسم سلیمانی" بود، موفق به ادامه کار نشد.

سردار اشتری ادامه داد: جوانان عزیز که در سراسر کشور در موعد مقرر، خود را برای خدمت سربازی معرفی می‌کنند و احساس وظیفه برای کشور و وطن دارند، ارزشمند هستند، این جوانان همانند کسانی هستند که در زمان جنگ خالصانه حضور داشتند و اکنون به شکل دیگری در حال جهاد و حافظ جان، مال و ناموس مردم هستند که جا دارد از این عزیزان و خانواده‌های آن‌ها تشکر و قدردانی کنم.

وی همچنین تاکید کرد: تلاش در راستای ارتقای فرهنگ خدمت سربازی و احترام به سربازان، موجب ترغیب سایر جوانان به خدمت سربازی می‌شود.

سردار اشتری افزود: جوانان از زمان مراجعه تا اعزام به مراکز آموزش باید مورد احترام فرماندهان قرار گیرند، باید آنان را همانند فرزندان و یا برادران خود بدانیم و شأن آنان را حفظ کنیم.

وی تاکیدکرد: فرآیند‌های وظیفه عمومی باید به نحوی اصلاح شود که در وقت و هزینه جوانان نیز صرفه جویی شود که البته در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی بیان داشت: موضوع هوشمندسازی و الکترونیکی کردن ارائه خدمات در سازمان وظیفه عمومی باید به صورت ۱۰۰ درصدی انجام شود به نحوی که جوانان از هر شهر و روستایی توانایی دسترسی به خدمات را داشته باشند و فرآیند کار نباید مشکل داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: تکریم ارباب رجوع، پاسخگویی سریع و بهره مندی از سامانه‌های غیرحضوری امری ضروری است.

وی گفت: در مراکز آموزش شیوه نامه‌های بهداشتی باید رعایت شود و سلامت جوانان تضمین شده باشد، البته همه چیز با اراده خداوند است، اما باید بالاترین درجه شیوه نامه‌های بهداشتی در همه نیرو‌های مسلح به طور کامل رعایت شود و خانواده‌ها نباید نگران سلامتی فرزندان خود باشند و مطمئن باشند که همکاران ما درکل نیرو‌های مسلح مسائل بهداشتی را به طور کامل رعایت می‌کنند.

سردار اشتری اظهار کرد: در زمینه حقوق سربازان گام‌های موثری برداشته شده است و امسال نسبت به قبل ۲۵ درصد افزایش یافته، همچنین در جهت افزایش حقوق این عزیزان مسئولان سازمان وظیفه عمومی پیگیر خواهند بود.

فرمانده نیروی انتظامی در زمینه اشتغال سربازان گفت: از چند سال گذشته این موضوع در ستاد کل نیرو‌های مسلح مطرح شده و قرارگاه مهارت آموزی توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح و همکاری سازمان وظیفه عمومی و تعدادی از وزارتخانه‌ها راه اندازی شده است، با پیگیری‌های سازمان وظیفه عمومی باید مهارت افزایی در سربازان افزایش یابد و استعداد‌های آنان شکوفا شود و بتوانند بعد از خدمت به عرصه‌های شغلی وارد شوند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت