هشدار سیلاب و کولاک برف در ۲۷ استان

کد خبر: 1036748

سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌هایی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور نسبت به آبگرفتگی معابر، سیلاب و کولاک برف در ۲۷ استان هشدار داد.

خبرگزاری تسنیم: سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌هایی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور نسبت به آبگرفتگی معابر، سیلاب و کولاک برف در ۲۷ استان هشدار داد.

اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی به شرح زیر است.

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: ظهر جمعه ۱۳۹۹/۰۹/۱۴

زمان پایان: اواخر وقت دوشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۷

نوع مخاطره: بارش باران، بارش برف، رگبار ورعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و مه آلودگی و کاهش دما

منطقه اثر:

جمعه ۱۳۹۹/۰۹/۱۴: بوشهر، فارس، غرب گیلان، قزوین، زنجان، اردبیل، البرز.

شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵: خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال مرکزی، قزوین، البرز، تهران، زنجان، گیلان، اردبیل و غرب مازندران.

یک‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۶: کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، زنجان، اردبیل، سمنان و غرب مازندران، خراسان رضوی، اصفهان، یزد.

دوشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۷: کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان رضوی و غرب مازندران

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن مسیل‌ها، احتمال بارش برف در شهر‌های واقع در نوار شمالی کشور، بارش برف در مناطق کوهستانی، یخ‌زدگی، کولاک برف و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی

سازمان هواشناسی با توصیه نسبت به کاهش رفت وآمد‌های غیر ضروری، پرهیز از تردد وتوقف در کنار رورخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از مسافرت به مناطق سردسیر و کوهستانی بر تجهیز خودرو‌ها به وسایل ایمنی و گرمایشی و پرهیز از هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی برای برف روبی در مناطق کوهستانی و سردسیر همچنین در شهر‌های واقع در نوار شمالی کشور تاکید کرده است.

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: ظهر شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵

زمان پایان: بعدازظهر دوشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۷

نوع مخاطره: بارش بارن، رگبارو رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در ارتفاعات بارش برف

منطقه اثر:

شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۵: بوشهر، فارس، گیلان، نیمه غربی کرمان.

یک‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۶: بوشهر، فارس، نیمه شمال کرمان، خراسان جنوبی، شرق خوزستان، شرق لرستان، جنوب مرکزی، قم

اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر عمومی، متلاطم و مواج شدن دریا، بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن مسیل‌ها و سیلاب، یخ‌زدگی، لغزندگی کولاک برف و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی، احتمال لغو پرواز‌ها

توصیه: بازگشایی و کنترل راه‌آب‌ها، کانال‌ها و دهانه پل‌ها، بازگشایی آبرو‌های درون شهری، انجام اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاه‌های اجرای مانند شهرداری‌ها و غیره. پرهیز از رفت وآمد‌های غیر ضروری، امتناع از هر گونه تردد و توقف در کنار رورخانه‌ها و مسیلها، اجتناب از مسافرت به مناطق سردسیر و کوهستانی، مجهز کردن ماشین‌ها به وسایل ایمنی و گرمایشی و پرهیز از هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی سازمان‌های امدادرسان دولتی برای هرگونه کمک رسانی به آسیب دیدگان احتمالی

انتهای پیام/

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت