باند مخوف خفاش‌های نقابدار! +عکس

کد خبر: 1038695

اعضای یک باند موتورسوار که به «خفاش‌های نقابدار» معروف بودند در حالی با رصد‌های اطلاعاتی کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند که تاکنون به بیش از ۲۰۰ فقره زورگیری‌های هولناک در مناطق مختلف مشهد اعتراف کرده اند.

خراسان: این زورگیری‌ها که از چند ماه قبل و با آزادی سردسته این باند مخوف از زندان، شدت گرفته بود، درحالی پرونده‌های زیادی را روی میز کارآگاهان پلیس آگاهی قرار داد که بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد، اعضای یک باند موتورسوار در قالب گروه‌های دو نفره در خیابان‌های خلوت شهر به کمین طعمه‌ها می‌نشینند و به طرز وحشتناکی از شهروندان زورگیری می‌کنند. با افزایش پرونده‌های زورگیری گوشی، جلسه کارشناسی تجزیه و تحلیل گوشی قاپی‌ها با صدور دستوری از سوی سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای بررسی ابعاد و زوایای این ماجرا برگزار شد و به این ترتیب گروه زبده‌ای از کارآگاهان با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ قنبری (رئیس اداره سرقت آگاهی) وارد عمل شدند تا به ماجرای باند مخوف زورگیری پایان دهند که به «خفاش‌های نقابدار» معروف شده بودند!

باند مخوف خفاش‌های نقابدار!

فرمانده انتظامی خراسان رضوی درباره جزئیات دستگیری اعضای این باند زورگیری به خراسان گفت: تحقیقات کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی در بررسی ۲۲ پرونده زورگیری بیانگر آن بود که اعضای این باند با یک شیوه و شگرد و به طرز وحشتناکی گوشی‌های تلفن همراه شهروندان را می‌ربایند بنابراین دامنه تحقیقات به سوی دزدان سابقه‌دار کشیده شد و دوربین‌های مدار بسته شهری نیز مورد بازبینی‌های دقیق قرار گرفت تا این که سرنخ‌هایی از سارقان نقابدار به دست آمد.

باند مخوف خفاش‌های نقابدار!

سردار محمد کاظم تقوی افزود: ادامه بررسی‌های غیرمحسوس نشان داد اعضای این باند موتورسوار به صورت کاملا حرفه‌ای و در اقدامی غافلگیرانه دست به گوشی قاپی می‌زنند و در برخی از سرقت‌ها نیز قمه و شمشیر به دست دارند. به همین دلیل تلاش‌ها به صورت شبانه روزی ادامه یافت و به این ترتیب سرکرده باند که «علیرضا- ن» نام دارد، شناسایی شد. میدان دار عرصه امنیت خراسان رضوی تصریح کرد: مخفیگاه این متهم که چند ماه قبل از زندان آزاد شده بود در بولوار رسالت مشهد به محاصره درآمد و گروه ویژه کارآگاهان به سرپرستی «سرهنگ جواد میش‌مست» (رئیس دایره مبارزه با جرایم خشن آگاهی) با کسب مجوز‌های قضایی عملیات دستگیری را آغاز کردند. سردار تقوی اضافه کرد: این فرد که در تصاویر موجود خود را «خفاش» معرفی می‌کرد با مشاهده ماموران سوار بر موتورسیکلت از محل گریخت و سپس با رها کردن موتورسیکلت در خیابان به درون یک پارک متواری شد تا از چنگ پلیس بگریزد، اما نیرو‌های ورزیده آگاهی در یک عملیات تعقیب و گریز و با استفاده از فنون دفاع شخصی او را زمین گیر کردند و حلقه‌های قانون را بر دستانش گره زدند. سکاندار امنیت سرزمین خورشید ادامه داد: با دستگیری این متهم، رصد‌های اطلاعاتی پلیس وارد مرحله جدیدی شد چرا که بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد اعضای این باند زورگیری‌های زیادی انجام داده اند!

باند مخوف خفاش‌های نقابدار!

سردار محمدکاظم تقوی با اشاره به بازجویی‌های تخصصی از سرکرده باند «خفاش‌های نقابدار» خاطرنشان کرد: این متهم همدستان دیگر خود را نیز لو داد و این گونه کارآگاهان موفق شدند دو عضو دیگر باند را در حاشیه شهر دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند. در بازرسی از مخفیگاه زورگیران نیز چند قبضه شمشیر و قمه به همراه تعدادی گوشی سرقتی در حالی کشف شد که آن‌ها چند ساعت قبل از دستگیری در منطقه سیدی مشهد، گوشی یک بانوی شاغل در مرکز بهداشت را با شگردی خطرناک زورگیری کرده بودند! رئیس پلیس باتجربه خراسان رضوی یادآور شد: با توجه به اهمیت ماجرا، ریشه یابی جرایم این باند مخوف با نظارت و راهنمایی‌های سرهنگ شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی) وارد مرحله جدیدی شد و کارآگاهان به سرنخ‌هایی از مالخران حرفه‌ای اتباع خارجی دست یافتند که مشخص شد اعضای این باند گوشی‌های سرقتی را به مالخرانی از اتباع خارجی می‌فروشند. سردار سرتیپ دوم محمدکاظم تقوی با اشاره به ادامه عملیات برای دستگیری دیگر افراد مرتبط با این پرونده گفت: یکی از اعضای این باند خطرناک در بازجویی‌ها اعتراف کرد: به طور میانگین روزی پنج فقره گوشی قاپی در مناطق سجاد، امامت، جلال آل احمد و ... انجام می‌دادیم و گوشی‌های سرقتی را به مبلغ یک میلیون تومان به مالخر می‌فروختیم. روز دستگیری هم (پنج شنبه گذشته) نمی‌دانستیم که زیر چتر اطلاعاتی کارآگاهان قرار داریم و پا در کمین گاه پلیس می‌گذاریم! گزارش خراسان حاکی است، به گفته فرمانده انتظامی خراسان رضوی، اعضای دستگیر شده این باند تاکنون به بیش از ۲۰۰ فقره زورگیری و گوشی قاپی از شهروندان در مناطق خلوت شهر اعتراف کرده اند. سردار تقوی در پایان خاطرنشان کرد: سارقان درباره چگونگی انتخاب طعمه‌ها اظهار کردند: بیشتر بانوانی را زیر نظر می‌گرفتیم که کیف خود را روی دوششان انداخته اند و سرگرم ارسال پیامک یا در حال جست و جو در فضا‌های مجازی هستند و گوشی را بدون توجه به اطراف در دست گرفته‌اند! بنابر این گزارش، تحقیقات کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی برای کشف زوایای پنهان باند مخوف «خفاش‌های نقابدار» همچنان ادامه دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت