آغاز مرحله اول تست انسانی واکسن ایرانی کرونا از امروز

کد خبر: 1040645

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: فاز نخست تست انسانی "اولین واکسن ایرانی کرونا" از امروز آغاز شد و باتوجه به کسب مجوز وزارت بهداشت و طی مراحل موفق تست واکسن، از امروز ثبت‌نام افرادی که تمایل به مشارکت در مرحله تست نهایی واکسن ایرانی کرونا دارند آغاز می‌شود.

تسنیم: محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: فاز نخست تست انسانی "اولین واکسن ایرانی کرونا" از امروز آغاز شد و باتوجه به کسب مجوز وزارت بهداشت و طی مراحل موفق تست واکسن، از امروز ثبت‌نام افرادی که تمایل به مشارکت در مرحله تست نهایی واکسن ایرانی کرونا دارند آغاز می‌شود.

ما در تمام بخش دارویی و تولیدات بخش کرونا ازجمله در قیمت‌گذاری و توزیع دخالتی نداریم و همه این‌ها را در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم و خود وزارت بهداشت این موارد را تعیین می‌کند. در ستاد اجرایی در بخش تولیدات دارویی ما سودی را شناسایی نمی‌کنیم و نگاه و رویکردمان در بخش دارویی یک رویکرد اجتماعی است و نگاه اقتصادی نداریم.

دولت، مجلس و همه دستگاه‌هایی که توان دارند و فکر می‌کنند که می‌توانند یک واکسن ایمن را تا ورود این واکسن به بازار تامین کنند، خوب است که این کار را انجام دهند. معنی کار ما برای تولید واکسن این نیست که واردات انجام نشود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت