ماجرای مادرکشی پسر ۱۴ ساله در قزوین

کد خبر: 1040818

پسری ۱۴ ساله در قزوین به علت اختلافات خانوادگی پس از درگیری با مادرش، وی را به قتل رساند.

ایسنا: پسری ۱۴ ساله در قزوین به علت اختلافات خانوادگی پس از درگیری با مادرش، وی را به قتل رساند.

در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع درگیری خانوادگی در شهر اقبالیه بلافاصله عوامل انتظامی کلانتری ۲۰ به محل حادثه اعزام شدند.

بنا بر اعلام پایگاه خبری پلیس قزوین، مأموران با حضور در محل درگیری و اخذ مجوز قضایی و ورود به منزل با صحنه هولناک قتل خانمی ۴۰ ساله توسط فرزند ۱۴ ساله روبه‌رو شدند.

مأموران بلافاصله قاتل را در محل دستگیر و برای بررسی موضوع به مقر انتظامی منتقل و متهم پس از تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات تحویل پلیس آگاهی استان شد.

دستگیری قاتل فراری جوان ۲۳ ساله ملایری

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی و دستگیری قاتل فراری پس از چهارماه خبر داد و گفت: به دنبال وقوع یک فقره نزاع فردی ‏در مردادماه سال جاری، یک جوان ۲۳ ساله با سلاح سرد به قتل رسید و در بررسی های به ‏عمل آمده مشخص شد که ضارب از بستگان مقتول بوده و بعد از ارتکاب قتل، متواری شده است.‏

سرهنگ محمدباقر سلگی افزود: با توجه به اینکه قاتل فردی سابقه دار بوده، با جابه جایی محل های مخفیگاه خود، امکان دسترسی ماموران را سخت کرده بود اما کارآگاهان از پیگیری خسته نشدند و اقدامات تخصصی و پلیسی را با جدیت و دامنه بیشتری ادامه دادند، تا اینکه سرانجام با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس آگاهی مرکز استان و با اخذ نیابت قضایی و اعزام ماموران پس از چهار ماه متواری بودن فرد قاتل، مخفیگاه او شناسایی شد.

وی اظهارکرد: طی دو شبانه روز تعقیب و مراقبت توسط ماموران در محل مورد نظر که در یکی از استان های مرکزی کشور بود، سرانجام روز گذشته قاتل متواری در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد و برای رسیدگی قانونی به پلیس آگاهی ملایر انتقال یافت.

سلگی افزود: در تحقیقات فنی و تخصصی به عمل آمده توسط ماموران پلیس آگاهی، متهم به قتل مذکور به علت اختلافات مالی و خانوادگی اعتراف کرد که در این زمینه با تشکیل پرونده و تکمیل مستندات قانونی، فرد قاتل تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی ملایر با تقدیر از حمایت های مجدانه دستگاه قضایی در جهت دستگیری این فرد مجرم، افزود: با استفاده از توانمندی های علمی و تخصصی، ماموران تلاشگر پلیس آگاهی در جهت شناسایی، کشف جرائم و دستگیری مجرمان، روند هوشمندانه، مقتدرانه و خستگی ناپذیری در دستور کار خود دارند.

سازش ۶۰ درصدی پرونده های مصالحه در مراکز مشاوره

وی در ادامه از سازش ۶۰درصدی پرونده های مصالحه در مراکز مشاوره این شهرستان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در راستای نیل به حداکثر رضایتمندی شهروندان ملایری و مراجعه کننده به مراکز مشاوره با تلاش دلسوزانه و تخصصی مشاوران مستقر در کلانتری های شهری، از ۹۳۰ پرونده قضایی ارجاع شده به این مراکز در ۹ ماهه سال جاری، بیش از ۵۴۰ پرونده، معادل ۶۰ درصد منجر به مصالحه شده است.

سلگی با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به شهروندان در شرایط اضطرار کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا و کاهش تاب آوری مردم در برابر مشکلات ناشی از این رخداد مشکل آفرین، بیان کرد: رضایتمندی مردم مهمترین سرمایه اجتماعی پلیس است و در راستای نیل به این هدف مهم در ابعاد مختلف ماموریتی و از جمله دستیابی به صلح و سازش اجتماعی در طرفین درگیر پرونده های قضایی متشکله تلاش حداکثری سرلوحه کار مشاوران و کارشناسان قرار دارد.

فرمانده انتظامی ملایر همچنین به دستگیریدو نفر از توزیع کنندگان موادمخدر اشاره و خاطرنشان کرد: با هماهنگی دستگاه قضایی و با انجام کار اطلاعاتی دقیق، مرحله دیگری از طرح مبارزه با موادمخدر اجرا شد و در همین راستا ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ملایر، دو نفر از توزیع کنندگان موادمخدر را دستگیر کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس. وی با بیان اینکه در بازرسی از منزل متهمان، مقدار ۸۰ گرم هروئین،۳۲ گرم شیشه،۳۵ عدد پایپ، و۳ دستگاه ترازو برای توزین موادمخدر کشف شد، گفت: هر دو نفر توزیع کننده با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

دستگیری عاملان تیراندازی در لنده

فرمانده انتظامی شهرستان لنده از دستگیری عاملان تیراندازی در این شهرستان خبر داد.

سرگرد " فرزین جمشیدی " در تشریح جزئیات این خبر افزود: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره درگیری مسلحانه در شهرستان لنده بلافاصله مأموران انتظامی این شهرستان به محل وقوع درگیری اعزام شدند که قبل از حضور مأموران عاملان درگیری از محل متواری شده بودند، لذا موضوع ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در دستور کار مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان قرار گرفت. وی تصریح کرد: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با انجام تحقیقات پلیسی گسترده و تلاش شبانه روزی موفق شدند مخفیگاه متهمان را شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی ۲ نفر متهم را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان لنده اظهار کرد: مأموران در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک قبضه سلاح شکاری نیز کشف و ضبط کردند. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس کهگیلویه و بویراحمد، جمشیدی با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، بیان کرد: پلیس با هنجارشکنان و افرادی که بخواهند نظم و امنیت جامعه را به خطر بیاندازند برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت