خبر خوش برای ایثارگران درباره وام مسکن

کد خبر: 1043037

رئیس بنیاد شهید در تشریح عملکرد ۶ ماهه بنیاد شهید، گفت: در سفرهای استانی این مدت، زمین ۶۱ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی جامعه ایثارگری تامین شده و ۷۰ هزار فقره وام مسکن نیز پیش بینی شده است.

خبرگزاری مهر: سعید اوحدی، روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: سردار شهید سلیمانی از سردار جبهه به سردار دل‌ها تبدیل شد و نماد، تجلی و عصاره تمام ایثارگران، رزمندگان و شهدا است.

وی افزود: شهید سلیمانی و تمام شهدا جملات و نقل قول‌هایی دارند که بر مبنای آن شهدا پیش از شهادت لایق شهادت می‌شوند و آثار آن مشخص می‌شود. حاج قاسم در عین جایگاه خاصی که داشت یک نگرانی و دغدغه داشت، بی‌تابی شهادت که با رسیدن به آن پاداش خود را دریافت کرد. تشییع پیکر سردار سلیمانی با حضور مردم با افکار و عقاید مختلف نشان‌دهنده عظمت جایگاه ایشان در بین مردم بود. همانطور که مهر و محبت امام حسین (ع) بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان در دل مظلومان جهان زنده است، نام و یاد سردار سلیمانی نیز در دل‌ها باقی می‌ماند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص گرامی‌داشت شهدای حادثه هواپیمای اوکراین گفت: برای گرامیداشت شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی نیز برنامه‌هایی در نظر گرفته شده که یکی از این مراسم روز چهارشنبه ۱۷ دی در جوار حرم امام رضا (ع) برگزار خواهد شد.

اوحدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در ابتدای حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بدهی ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی بنیاد به بخش‌های مختلف از جمله ایثارگران و دستگاه‌های آموزشی مواجه شدیم که با دستور رییس جمهور و همکاری سازمان برنامه و بودجه خوشبختانه تا امروز حدود ۷۸۰۰ میلیارد تومان از این بدهی‌ها کاملاً تسویه شده است. به منظور پیشگیری از تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای شورای راهبری اقتصادی در بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای راهبری فرهنگی و اجتماعی راه‌اندازی شده است. یکی از مسائلی که در شورای راهبری فرهنگی و اجتماعی انجام می‌شود تدوین سند ملی ایثار، جهاد و شهادت است که ان‌شاءالله در روز شهید سال جاری رونمایی خواهد شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به سفرهای استانی صورت گرفته در ۶ ماه گذشته گفت: این سفرها به صورت هفتگی انجام شده است و تاکنون به ۲۵ استان کشور سفر داشته‌ایم. در این سفرها در مجموع ۷۵ تفاهم‌نامه در حوزه‌های مسکن، اشتغال و ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا با استانداری‌ها به امضا رسیده است. طی این تفاهم‌نامه‌ها تا امروز در حوزه مسکن، زمین ۶۱ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی جامعه ایثارگری و در حوزه اشتغال حدود ۴۰ هزار شغل برای این عزیزان تأمین شده است. در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز ۷۰ هزار فقره وام مسکن برای ایثارگران پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌هایی نیز با ۷ وزارتخانه و دستگاه از جمله وزارت خانه‌های راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان صدا و سیما به امضا رسیده است. خوشبختانه امروز در حوزه درمان ایثارگران شرایط بسیار خوبی وجود دارد و تعداد مراکز طرف قرارداد با بیمه دی به عنوان شرکت بیمه تکمیلی درمان ایثارگران از ۲ هزار مرکز به ۹ هزار مرکز افزایش یافته است. همچنین طی تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسیده است تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی تحت پوشش بیمه دی قرار گرفته‌اند. همچنین اگر ایثارگران عزیز به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه کنند ظرف مدت ۴۸ ساعت هزینه‌های انجام شده را دریافت می‌کنند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به کسب رتبه‌های زیر ۱۰۰ کنکور توسط ایثارگران گفت: ۲۱ نفر از داوطلبان شاهد و ایثارگر در سال جاری بدون استفاده از سهمیه موفق به کسب رتبه‌های زیر ۱۰۰ کشوری شده‌اند و روز سه‌شنبه ۱۶ دی ماه در مراسمی از این عزیزان تجلیل به عمل می‌آید. در آزمون جامع دستیار پزشکی نیز ۲ نفر از رتبه‌های تک رقمی از ایثارگران بودند.

اوحدی در خصوص حوزه‌های اقتصادی نیز تأکید کرد: در حال حاضر ۶ شرکت برتر سازمان اقتصادی کوثر در راستای شفافیت اقتصادی در بورس وارد شده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال ۶ شرکت دیگر این سازمان نیز وارد بورس می‌شوند و این مسئله نشانگر شفافیت سازمان اقتصادی کوثر است. در بانک دی نیز زیان انباشته ۶۰ درصد، مطالباتی که از افراد وجود داشته ۴۰ درصد و استقراض بین بانکی نیز ۷۵ درصد کاهش یافته و تسهیلات ۲۵ درصد رشد داشته است. خوشبختانه امروز بانک دی هیچ بدهی به بانک مرکزی ندارد.

وی ادامه داد: سهام بانک دی به عنوان یکی از مقاوم‌ترین سهم‌ها در حوزه بانکداری کشور است و بعد از ۵ سال امسال بانک دی با سود روبرو خواهد بود. فردا نیز ۴۵ گیشه بانک دی به منظور سهولت دسترسی ایثارگران در ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران کار خود را آغاز می‌کنند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا نیز گفت: ساماندهی گلزارهای شهدا بر اساس منویات و رهنمود مقام معظم رهبری انجام می‌شود و تاکنون ۸۰ درصد گلزارها به صورت کامل ساماندهی شده‌اند و امیدواریم کار ساماندهی باقی‌مانده گلزارها نیز به سرعت انجام شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت