زمین‌لرزه ۴.۱ ریشتری در استان خراسان رضوی

کد خبر: 1044866

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین استان خراسان رضوی حوالی همت‌آباد را لرزاند.

تسنیم: زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین استان خراسان رضوی حوالی همت‌آباد را لرزاند.

۸ زمین لرزه در خراسان رضوی از شب گذشته تاکنون/ خراسان رضوی در ۱۶ دقیقه ۴ بار لرزید

از ساعت ۲۲ و ۵۷ دقیقه شب گذشته تا این لحظه، ۸ زمین لرزه برخی از شهرستان‌های خراسان رضوی را لرزانده است.

از ساعت ۲۲ و ۵۷ دقیقه شب گذشته تا این لحظه، ۸ زمین لرزه برخی از شهرستان های خراسان رضوی را لرزاند.

این زلزله‌ها از سفیدسنگ فریمان آغاز شد و مشهد، سرخس، فریمان و تربت حیدریه را نیز لرزاند، ساعتی قبل نیز به همت آباد از توابع فیروزه رسید.

زمین لرزه‌ ۴.۱ ریشتری عصر امروز در حوالی نیشابور و زلزله ۴.۲ ریشتری شب گذشته حوالی فریمان بیشترین شدت را داشته‌اند.

٣ مصدوم بر اثر زلزله شب گذشته خراسان رضوی

معاون امور امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: به‌دنبال وقوع زمین‌لرزه دیشب در منطقه سفید سنگ فریمان گروه‌های امداد و نجات این جمعیت به منطقه اعزام و برای بررسی خسارات احتمالی ۱۳ روستا را پایش کردند.

غلامرضا صیادی افزود: این حادثه فوتی نداشت، اما ۳ نفر حین خروج از منازل و پناه گرفتن در مکان امن مصدوم شدند که یک نفر آنان به مرکز درمانی منتقل شد و دو نفر دیگر سرپایی مداوا شدند.

زلزله سرخس تاکنون هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی نداشته است

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس نیز بیان کرد: زلزله ۳.۶ ریشتری ساعت ۱۰ و ۴۷ دقیقه امروز صبح سرخس طبق بررسی تیم‌های ارزیاب ما تاکنون هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

سرعت بالا و خواب آلودگی جان 2 سرنشین پراید را گرفت نه زلزله!

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: حدود ساعت 4 بامداد امروز، یک دستگاه خودروی پراید در مسیر فرعی روستایی اسدآباد تربت حیدریه به سمت فریمان با سرعت بالا در حال حرکت بوده و براثر خواب آلودگی با کوه برخورد کرد و دو سرنشین کشته شدند و این موضوع به زلزله ارتباطی ندارد.

سرهنگ میش مست بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته چهار فقره تصادف گزارش شده است که در نتیجه ۲ نفر کشته و سه نفر مجروح شده‌اند، همچنین یک فقره تصادف خسارتی نیز داشته‌ایم.

زلزله در خراسان رضوی خسارت جانی نداشته است

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: طبق گزارش معاون عمرانی فرماندار مشهد از بخش رضویه بر اساس رصدی که به‌ویژه در سه روستای چلمه سنگ، دم روباه و گیامه به عنوان مرکز اصلی زلزله، انجام شده، تلفاتی نداشته‌ایم.

شایانفر بیان کرد: تا این لحظه پس لرزه‌ای از زلزله دیشب به ما اعلام نشده است، نیمه شب گذشته فرماندار فریمان بازدید میدانی از محل داشته و خوشبختانه خسارت جانی گزارش نشده است، البته احتمال خسارات خیلی جزئی در اماکن خشت و گلی وجود دارد که باید بررسی بیشتری شود.

وی افزود: مرگ دو سرنشین پراید در سفیدسنگ ظاهرا یک حادثه جاده‌ای بوده و اظهار نظر در مورد علت دقیق حادثه در تخصص ما یا اورژانس نیست و باید پلیس راه و راهداری علت دقیق فوت را مشخص کنند اما من فعلا فوت این دو نفر بر اثر زلزله را تأیید نمی‌کنم.

فرماندار نیشابور: تا این لحظه خسارتی گزارش نشده است

علیرضا قامتی، فرماندار نیشابور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تا کنون در خصوص خسارت گزارشی اعلام نشده‌ است، با استان در ارتباط هستیم تا گزارش اولیه مرکز زلزله نگاری را ثبت کنیم.

در همین رابطه فرماندار فیروزه بیان کرد: از ساعت ۳۰: ۱۵ تا کنون چهار زلزله ر خ داده که مرکز اصلی زلزله مرز بین شهر همت آباد و شهر خوشاب گزارش شده است.

ابوالفضل حکیمپور از اعزام گروه امدادی به محل زلزله خبر داد و گفت: تا این لحظه گزارش خسارت جانی و مالی در شهر همت آباد و فیروزه اعلام نشده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت