پیش بینی وضعیت آلودگی هوا در تهران تا پایان هفته

کد خبر: 1045858

آلودگی هوا در استان تهران در حالی در روزهای اخیر کاهش یافته است، که پیش بینی می شود، هرچه به پایان هفته نزدیک تر شویم باز هم از میزان آلاینده ها کاسته شود.

خبرگزاری مهر: آلودگی هوا حدود یک ماه است، که میهمان ناخوانده بسیاری از مناطق کشور شده است و شهرهای استان تهران نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

البته در روزهای اخیر از میزان آلایندگی در استان تهران کاسته شده است، که این امر را می‌توان، به تعطیلات اخیر و نیز وزش باد در این استان مرتبط دانست.

اما میزان این آلودگی در مناطق مختلف استان تهران چقدر است، سوالی است، که در ادامه و بر اساس شاخص‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور به آن پاسخ می‌دهیم.

بر این اساس کیفیت هوای پاکدشت با شاخص ۱۱۰، شهرری با شاخص ۱۴۰، پیشوا با شاخص ۱۱۹، ورامین با شاخص ۱۲۲، ملارد با شاخص ۱۰۸، شهریار با شاخص ۱۲۶، دماوند با شاخص ۱۰۲ و بسیاری از مناطق تهران در شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار دارد.

کیفیت هوای اسلامشهر با شاخص ۱۵۵، قرچک با شاخص ۱۵۲ و باقرشهر با شاخص ۱۶۲ در شرایط «ناسالم برای همه گروه‌ها» قرار دارد.

همچنین کیفیت هوای پردیس با شاخص ۶۲ و لواسانات با شاخص ۷۴ در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.

مشاهده می‌شود، هرچند از میزان آلاینده‌ها در استان تهران کاسته شده است، هنوز در مناطقی مانند باقرشهر، قرچک و اسلامشهر در جنوب، جنوب شرق و جنوب غرب تهران شاخص آلودگی هوا بالای ۱۵۰ و در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت