آخر هفته جاده‌های کدام استان‌ها برفی و بارانی خواهند بود؟

کد خبر: 1046431

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: بنابر تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی در اکثر محور‌ها و ارتفاعات محور‌های بسیاری از استان‌های کشور از امروز تا سوم بهمن بارش شدید باران و برف خواهیم بود.

خبرگزاری تسنیم: سرهنگ احمد شیرانی ضمن هشدار درباره بارش و کاهش شدید دما در محور‌های برون‌شهری اظهار کرد: با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر بارندگی و کاهش شدید دما در قسمت‌هایی از نیمه غربی، شمالی و شمال شرقی کشور از امروز تا پایان هفته، به هموطنان توصیه می‌شود از سفر‌های غیرضروری در جاده‌های این استان‌ها خودداری و در صورت سفر حتماً تجهیزات زمستانی خودرو مخصوصاً زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور افزود: با توجه به بارندگی و برودت هوا احتمال لغزندگی جاده‌ها متصور است و رانندگان باید با احتیاط کامل و رعایت سرعت مطمئنه در این جاده‌ها تردد کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: بنابر تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی در اکثر محور‌ها و ارتفاعات محور‌های استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، قزوین و زنجان، همدان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان و ایلام، البرز، تهران، مازندران و گیلان در مورخ‌های یکم و دوم بهمن ماه شاهد بارش شدید باران و برف خواهیم بود.

وی متذکر شد: بنابر تحلیل و پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور در اکثر محور‌ها و ارتفاعات محور‌های استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، فارس، خوزستان و قم در مورخ دوم بهمن ماه جاری شاهد بارش باران و برف خواهیم بود.

شیرانی خاطرنشان کرد: همچنین بنابر تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی در اکثر محور‌ها و ارتفاعات محور‌های استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان و خراسان جنوبی در مورخ دوم و سوم بهمن ماه جاری شاهد بارش شدید باران و برف خواهیم بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور به رانندگان توصیه کرد قبل از حرکت از پر بودن باک سوخت خودرو اطمینان حاصل کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تیم‌های پلیس راه و همکاران زحمتکش در بخش‌های راهداری و سایر سازمان‌های امدادی آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی و امداد را کسب کردند و در تلاش هستند در طول جاده‌ها مشکلی ایجاد نشود از رانندگان خواست با تیم‌های پلیس راه و سایر سازمان‌ها امدادی همکاری لازم را داشته باشند و قبل از سفر از آخرین وضعیت جاده‌ها مطلع شوند و به اطلاعیه‌های صادره درباره وضعیت جاده‌ها توجه کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت