هشدار رئیس سازمان بازرسی به اخلال گران اقتصادی

کد خبر: 1046767

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مقابله قاطع با اخلال گران و مفاسد اقتصادی در دستور کار است.

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام حسن درویشیان در حاشیه بازدید از دو واحد تولیدی داروی دامی و اتوبوس‌سازی در شهرک صنعتی سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حمایت از تولید یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری قوه قضائیه است.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در حوزه بازگرداندن تعدادی از واحدهای تعطیل به چرخه تولید بر اساس بازرسی‌ها و سرکشی‌های انجام شده بیان کرد: ستادی به نام اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه برای حمایت از تولید تشکیل شده است و به‌زودی نیز کارگروهی در مراکز استان‌ها متشکل از دادستانی و معاونت پیشگیری دادگستری‌ها تشکیل می‌شود تا مشکلات حوزه تولید به‌طورجدی رفع، رسیدگی و پیگیری شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مورد واحدهای تولیدی که در تملک بانک‌ها قرارگرفته‌اند با اشاره به شناسایی این واحدها در سطح کشور اظهار داشت: تملک این واحدها نباید منجر به تعطیلی و توقف تولید شود و باید این واحدهای تملیکی به دست مالکان آن‌ها اداره شود؛ چراکه بانک‌ها نمی‌توانند تولیدکننده خوبی باشند و البته باید مطالبات بانک‌ها نیز مورد بررسی، رسیدگی و به نحوی پرداخت شود.

درویشیان بیان کرد: بانک‌ها باید در زمینه بازگردان واحدهای تولیدی تملیکی به چرخه تولید تلاش کنند تا تولید از رونق نیفتد.

وی با تأکید بر اینکه اکثر تولیدکنندگان و کارآفرینان افرادی سالم و به دنبال تولید واقعی هستند بیان کرد: مقابله جدی و قاطع با اخلالگران و مفسدان اقتصادی در دستور کار است.

وی به معرفی تعدادی از افرادی که وظیفه‌شان را در حوزه تولید انجام نداده‌اند به مراجع قضائی طی ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: هشدارهای متعددی را نیز در این چند ماه به مسئولان برای حمایت از تولید داده‌ایم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت