آمار امدادرسانی به هموطنان درگیر برف و کولاک طی ۴ روز گذشته

کد خبر: 1047028

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: طی ۴ روز گذشته با کمک نجات گران هلال احمر، به ۶ هزار و ۸۸ نفر از هموطنان در ۱۹ استان درگیر برف و کولاک امداد رسانی شد.

خبرگزاری مهر: مهدی ولی‌پور در خصوص خدمات امداد و نجات به آسیب دیدگان در برف و کولاک گفت: در چهار روز گذشته از سه شنبه سی ام دی ماه تا هشت صبح روز شنبه چهارم بهمن، با تلاش امدادگران و نجات گران هلال احمر به شش هزار و ۸۸ نفر از هموطنان در ۱۹ استان درگیر برف و کولاک امداد رسانی شد.

وی ادامه داد: در این مدت ۲۰۸ تیم امداد نجات متشکل از ۷۲۶ نفر امدادگر و نجاتگر، در ۸۷ محور کوهستانی و ۴۰ شهر و روستا مشغول امداد رسانی به هموطنان آسیب دیده بودند و توانستند ۳۷ نفر از مصدومان را به مراکز امن منتقل کنند و ۲۰ نفر هم به مرکز درمانی منتقل شدند.

ولی پور با اشاره به اسکان اضطراری آسیب دیدگان ناشی از برف و کولاک ادامه داد: در ۴ روز گذشته توانستیم برای ۴۴۷ نفر اسکان اضطراری فراهم کنیم همچنین ۴۱۲ دستگاه اتومبیل از برف رها سازی شد و یکی از هموطنانمان نیز در حادثه سقوط درخت در شهرستان نکا جان خود را از دست داد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: در این مدت ۲۴۰ تخته پتو، ۱۹۴۹ کیلوگرم نایلون، ۱۰۱ بطری آب معدنی، ۳۸۱ بسته بیسکویت، ۵۸۰ بسته غذایی و ۴۴ کیلوگرم خرما در بین آسیب دیدگان توزیع شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت