مخالفت دولت با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی!

کد خبر: 1047359

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران از مخالفت دولت با تخصیص ۹۰ هزار میلیارد تومانی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی انتقاد کرد.

خبرگزاری تسنیم: علی دهقان کیا با اشاره به آخرین رایزنی‌های انجام شده برای تأمین اعتبار در ارتباط با انجام متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار کرد: با توجه به اینکه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال جاری در دو مرحله انجام شده است، این موضوع مورد انتقاد و گلایه بازنشستگان تأمین اجتماعی قرار گرفته است چرا که آن‌ها معتقدند که باید همسان‌سازی حقوق آن‌ها نیز به همان شکلی که برای بازنشستگان لشکری و کشوری انجام می‌شو، صورت گیرد.

وی تصریح کرد: البته پیش از این نیز حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال گذشته متناسب‌سازی شده بود و همین موضوع مورد اختلاف و نگرانی بازنششگان تأمین اجتماعی قرار گرفته چرا که هم‌اکنون یک فرد بازنشسته تأمین اجتماعی در این شرایط ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کند و این رقم پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیست.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران ادامه داد: بر همین اساس رایزنی‌هایی را از طریق کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی با اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه انجام داده‌ایم.

دهقان‌کیا گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰، ۹۰ هزار میلیارد تومان برای موضوع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان صندوق‌ها در نظر گرفته شده است که ما معتقدیم این رقم باید به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد و ۹۰ هزار میلیارد از این رقم به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اختصاص یابد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران گفت: پس از پایان جلسه روز گذشته، افزایش رقم اشاره شده مورد تأیید کمیسیون تلفیق و سازمان برنامه و بودجه رسید و قرار شد ۹۰ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد، اما متأسفانه به یک باره سازمان برنامه و بودجه حرف خود را پس گرفت و به‌صورت تلفنی به مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد که تنها ۶۰ هزار میلیارد تومان به رقم اختصاص داده شده در رابطه با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان افزایش خواهد یابد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت