آمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل

کد خبر: 1047851

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پوشش تحصیلی دانش‌آموزان مقطع پیش دبستانی در کشور به ۷۱ درصد افزایش یافته است گفت: ۳۶ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس بازگشته‌اند.

خبرگزاری تسنیم: محسن حاجی‌میرزایی بعدازظهر امروز در کنفرانس تخصصی و سیزدهمین مدرسه زمستانه حقوق کودک استان بوشهر به صورت ویدئو کنفرانس در بوشهر با تاکید بر رعایت حقوق آحاد جامعه در همه سطح اظهار داشت: در این میان احقاق حقوق کودکان به‌عنوان یک اولویت مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی، حق آموزش از حقوق مسلم کودکان دانست و با بیان اینکه تامین نکردن این حق سبب دستخوش آسیب حقوق دیگران می‌شود گفت: مهمترین نیاز افراد برای هویت یافتن، ایستادگی روی پای خود و در جامعه ابراز وجود کند، آموزش است.

وزیر آموزش و پرورش از افزایش پوشش تحصیلی مقطع پیش دبستانی خبر داد و بیان کرد: پوشش تحصیلی پیش دبستانی در سال 1392 حدود 38 درصد بود که با تلاش‌های انجام شده امسال به 71 درصد افزایش یافته است.

حاجی‌میرزایی با تاکید بر نقش مهم پیش دبستانی در کودکان افزود: تجربه نشان داده تمام کسانیکه دوره پیش دبستانی را به خصوص در مناطق 2 زبانه پشت سر گذاشته‌اند دوران تحصیل خود موفق‌تر و با مشکلات کمتری پشت سر گذاشته‌اند.

وی با بیان اینکه پذیرش پیش دبستانی در مناطق روستایی از 25 درصد با افزایش 3 برابری به 65 درصد رسیده است گفت: این میزان در مناطق محروم از صفر به 23 درصد رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش ، نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی را 98.87 درصد دانست و خاطر نشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد 1.2 درصد این جمعیت به سبب دسترسی نداشتن به آموزش یا فرصت‌های آموزشی، بیماری‌ها، معلولیت‌ها، مسائل فرهنگی و مسائل اقتصادی از آموزش محروم بوده‌اند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه 36 هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس بازگشته‌اند خاطر نشان کرد:با همکاری نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و آموزش و پرورش 36 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس بازگشته‌اند.

وی، از افزایش جمعیت دانش آموزی عشایری کشور خبر داد و تصریح کرد:جمعیت دانش آموزی عشایری با افزایش 11 درصدی از 180 هزار به 211 هزار نفر رسید و شمار دانش آموزان دختر عشایری و تعداد مدرسه‌های شبانه‌روزی با 36 درصد افزایش از 172 به 235 مدرسه رسیده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت