ماجرای آتش‌سوزی در نیزارهای پرند

کد خبر: 1047853

رئیس آتش نشانی پرند گفت: حدود ۴ کیلومتر از نیزارهای رودخانه شور پرند در آتش سوزی امروز سوخت و بالاخره در یک نبرد ۶ ساعته آتش نشانان فداکار پرند آتش مهار شد.

خبرگزاری تسنیم: حدود ساعت 12 ظهر امروز به علتی که تاکنون مشخص نشده و در حال بررسی است نیزارهای رودخانه شور در جنوب شهر پرند در یک آتش‌سوزی مهیب و گسترده‌ای سوخت و این آتش سوزی رودخانه شور پرند ساعت ها ادامه داشت و نیزارهای این رودخانه گرفتار شعله های آتش شدند.

رئیس آتش نشانی پرند گفت: حدود 4 کیلومتر از نیزارهای رودخانه شور پرند در در آتش سوخت و علی‌رغم تلاش نیروهای ما حریق گسترش یافت و بالاخره با تلاش نیروهای فداکار و خدوم آتش نشانی پرند پس از 6 ساعت موفق شدیم آتش را مهار و خاموش کنیم.

سعادت‌فر با بیان اینکه عدم دسترسی مناسب به آتش دست آتش‌نشان‌ها را برای مهار حریق کوتاه کرده بود، افزود: سرتاسر مسیر باتلاق است و این مسئله اجازه دسترسی به آتش را به ما نمی دهد تا بتوانیم با ماشین به محل حریق ورود کنیم و مجبور شدیم با حضور نیروهای جانفشان آتش نشانی به میدان حریق برویم و اطراف نیزار را قطع کنیم و با حداقل امکانات این آتش گسترده را مهار کنیم.

با توجه به گستردگی شهر پرند و منابع طبیعی اطراف آن چنین حوادثی امکانات خود را می طلبد و مهار حریق در نیزارها نیاز به هلی‌کوپتر اطفاء حریق و امکانات پیشرفته دارد و به نظر با نیروهای آتش نشانی و امکانات موجودشاید با این گونه حوادث نتوان کار خاصی انجام داد ولی غیرت و فداکاری آنها باعث مهار آتش شد.

ضمنا این چندمین بار در سالهای اخیر است که رودخانه شور گرفتار آتش سوزی می شود،ولی تاکنون این سطح آتش سوزی در سال‌های اخیر کم سابقه بوده است که متاسفانه باعث نابودی زیستگاه جانوری و حیوانی این رودخانه می شود و نزدیکی آتش در نیزارهای رودخانه به ریل سراسری قطار و شبکه‌های گاز و برق و مخابرات می توانست خسارت های جبران ناپذیری را وارد کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت