رتبه‌بندی معلمان؛ سال آینده!

کد خبر: 1050139

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به لایحه رتبه بندی معلمان گفت: موضوع رتبه‌بندی که جز علاقه مندی همکاران فرهنگی در سراسر کشور است، با جدیت دنبال می‌کنیم و این امر در دستور کار دولت است.

خبرگزاری تسنیم : در راستای ارتباط هفته و گفت‌وگوی  وزیر آموزش و پرورش با مدیران مدارس کشور، محسن حاجی میرزائی صبح امروز با مدیران آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به صورت ویدیو کنفرانسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

محسن حاجی میرزایی ضمن تبریک چهل دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) روزهای دهه فجر را ایام ا... نامیدند که یک مفهوم قرآنی است، روزهایی با ویژگی‌های خاص که در آن ها رمزهایی نهفته است و باید در آنها اندیشید.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در پرتو انقلاب اسلامی روزهای غنی و پربار را پشت سر گذاشتیم و فرازهایی را طی کردیم، سختی‌ها و دشواری هایی را پشت سر گذاشتیم و تحولات عمیق و گسترده ای را تجربه کردیم، دنیا دنیا معنا و مفهوم دنیا دنیا تجربه و آموزش در این روزهای پرشکوه انقلاب اسلامی با ما بوده است.

وی گفت: همین‌ها بود که ظرفیت‌های ملی ما را بهبود بخشید و در کشاکش این روزهای غنی و پربار، استقلال شکل گرفت و ما توانستیم روی پای خودمان بایستیم، ما توانستیم از زیر یوغ استبداد و استعمار قد علم کنیم و بروز و ظهور پیدا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: همزمان با انقلاب اسلامی ایران، تحولات عظیمی در منطقه شکل گرفت، نهضت بیداری، نهضت هوشیاری، نهضت استقلال به لذت باور کردن به توانمندی‌های ملی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ما در حال انتقال به یک وضعیت جدید هستیم افزود: امروز ما در متن یک رویداد شگفت انگیز آموزشی قرار داریم و با یک شرایط کاملا بدیع و غیرمنتظره‌ای روبرو شدیم.

وی ادامه داد: با صراحت می‌گویم ما در متن یک انقلاب بزرگ آموزشی هستیم اگر آموزش از نیازهای اساسی و حیاتی یک جامعه است اگر آموزش آینده سازه، هویت ساز، رشد دهنده و توانمند کننده است. تحقق ماموریت آموزش امروز با چالش روبرو شده این تغییرات به عنوان تغییرات پارادایمی صحبت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تحقق ماموریت آموزش امروز با چالش روبرو شده است و این تغییرات به عنوان تغییرات پارادایمی عنوان می‌شوند اظهار داشت: منظور از تغییرات پارادایمی، تغییراتی است که وقتی ابزارهای گذشته جوابگوی نیازهای موجود و آینده نیستند، باید طرحی نو در انداخت و نگاهی متفاوت کرد.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم شبکه شاد در حال توسعه و روز به روز رو به بهبود باشد. این شبکه یک مولود 10 ماهه است که امیدواریم تحولات بزرگی را در نظام تعلیم و تربیت کشور داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: شبکه شاد اگر امروز جایگزین آموزش است، در آینده، پس از کرونا حذف نشده و مکمل نظام آموزشی خواهد بود و افق‌های نو و تازه‌ای او در ارتباطات آموزشی و خدمات آموزشی کشور ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به لایحه رتبه بندی معلمان تصریح کرد: موضوع رتبه‌بندی که جز علاقه مندی همکاران فرهنگی در سراسر کشور است، با جدیت دنبال می‌کنیم و این امر در دستور کار دولت است.

وی از برگزاری جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد و گفت: امروز ابعاد مختلف لایحه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم و امیدواریم که در همین سال لایحه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کنیم و نمایندگان هم قول دادند بلافاصله در دستور کار قرار داده و امیدوارم که سال آینده را با رتبه‌بندی آغاز کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت