تازه‌ترین اخبار ریزش معدنی در قم

کد خبر: 1051879

مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: در حادثه ریزش معدن منگنز و نارچ یک نفر همچنان مفقود شده است.

خبرگزاری تسنیم: محسن اروجی با اشاره به ریزش معدن منگنز اظهار داشت:‌ این ریزش ساعت 11:50 در عمق 290 متر زیرزمین رخ داده که تاکنون هیچ مصدومی نداشته ولی متاسفانه یک نفر زیرآوار مانده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم با بیان اینکه بلافاصله تیم‌های هلال احمر برای یافتن کارگر مفقود شده به محل اعزام شدند، افزود:‌ تیم‌های واکنش سریع و سگ‌های زنده‌یاب به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در ارزیابی اولیه مشخص شد که سه کارگر در زیر آوار هستند که این آمار در ادامه به چهار کارگر افزایش یافت، گفت:‌ سه نفر از افرادی که داخل معدن بودند و دچار حادثه شدند نجات پیدا کرده و خارج شدند و تلاش برای نجات یک نفر باقیمانده ادامه دارد.

اعزام 20 آتش‌نشان به محل

سخنگوی آتش‌نشانی قم همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  قم ، با اشاره به وقوع حادثه ریزش معدن منگنز اظهار داشت: رأس ساعت 11:58 امروز گزارشی مبنی بر ریزش آوار در عمق 290 متری معدن منگنز به مرکز فرماندهی آتش‌نشانی قم اعلام شد.

حمید کریمی با بیان اینکه بلافاصله سه دستگاه خودروی آتش‌نشانی و 20 آتش‌نشان به محل حادثه اعزام شدند، ابراز کرد: همچنین 3 دستگاه خودروی پشتیبان نیز برای اتفاقات غیرمترقبه به محل اعزام شدند.

وی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون 12 آتش‌نشان به همراه کارکنان معدن به عمق 290 متری این معدن منتقل‌شده‌اند، تصریح کرد: قسمتی از چوب‌ها در حال فیکس شدن بوده و محیط در حال آرام‌سازی و آواربرداری است که امیدواریم یک‌نفری که در حادثه محبوس شده نجات پیدا کند.

معدن منگنز ونارچ در حدود 40 کیلومتری شهر قم و در بخش کهک نزدیکی روستای ونارچ واقع شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت