مرگ خرس زخمی مازندران در پارک پردیسان +عکس

کد خبر: 1052599

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست جزئیاتی از چگونگی مرگ خرس نر مازندرانی در پارک پردیسان تهران را تشریح کرد.

خبرگزاری تسنیم: شهاب‌الدین منتظمی مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست، گفت: خرس نر حدودا چهار ساله با نام "اَشی" با علامت فلجی در اندام خلفی و لاغری مفرط توسط گروه نجات حیات وحش (NGO) در آذر ماه سال جاری به کلینیک حیات وحش پارک پردیسان منتقل شد.

وی اظهار کرد: اقدامات تشخیصی اولیه از جمله تصویربرداری تشخیصی و درمانی با همکاری تیم دامپزشکی بیمارستان دکتر فتاحیان و کلینیک حیات وحش پارک پردیسان انجام پذیرفت و خرس به مدت 3 ماه تحت درمان، تیمار و پایش 24 ساعته قرار گرفت.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست افزود: با توجه به شدت صدمات وارده ناشی از شلیک گلوله، زمین‌گیری طولانی‌مدت حیوان و عدم پاسخ مورد انتظار به درمان‌های انجام گرفته، در نهایت تیم درمانی و مراقب خرس در دوم اسفندماه سال جاری تصمیم به یوتانایز( مرگ آرام با تزریق دوز بالای داروی بیهوشی) به حیوان گرفتند.

منتظمی گفت: صدمات ناشی از شلیک به حیوانات حیات وحش منجر به صدمات جدی و در بسیاری از موارد غیرقابل درمان می‌شود که کلینیک حیات وحش پارک پردیسان سالانه میزبان بسیاری از حیوانات صدمه دیده از این دست است و با وجود آنکه تمام تلاش خود را برای درمان گونه‌های آسیب‌دیده حیات وحش انجام می‌دهد، متأسفانه در برخی از موارد علی‌رغم‌ به‌کارگیری تمام امکانات تشخیصی و درمانی بیمارستان‌های آموزشی، خصوصی و ارگان‌های مردم‌نهاد حامی حیوانات حیات وحش به علت شدت صدمات وارده موفق به درمان آنها نمی‌شود.

وی گفت:  گروه نجات حیات وحش (NGO) همکاری بسیار خوبی در نگهداری و درمان این خرس انجام داد و با اینکه موفق نشدیم تا جان این گونه را حفظ کنیم، اما جا دارد که از زحمات بی‌دریغ این عزیزان تشکر کنم.

**تصویری از خرس زخمی مازندران که در پارک پردیسان جانش را از دست داده است:

PATjSia2bKPP

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت