خبری از ایران که در شبکه‌های ماهواره‌ای سانسور شد +عکس

کد خبر: 1053305

شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان، آغاز واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه‌ها در ایران را پوشش ندادند.

خبرگزاری فارس:  از روز پنج شنبه و در ادامه فاز اول واکسیناسیون علیه بیماری کوویو19، واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه‌ها عملا در آسایشگاه سالمندان کهریزک آغاز شد.

واکسیناسیون سالمندان

اتفاقی که به سرعت در صدر اخبار رسانه‌های داخلی قرار گرفت و تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر شد.

iyUZRyQcjx2w

75H3nAhJWht4

اما این اتفاق مهم هیچ بازتابی در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان نداشت. نتایج بررسی  اینستاگرام این شبکه‌های مدعی آزادی بیان نشان می‌دهد که هیچ کدام، این خبر خوب و مثبت ایران را پوشش ندادند و در عوض اخبار منفی کرونایی از ایران را در هر نقطه ای از کشور که باشد در رسانه‌های شان برجسته کرده‌اند.

BBC فارسی

این رسانه در روز پنج شنبه چهار پست اینستاگرامی درباره کرونا منتشر کرد که ۳ پست آن با جهتگیری منفی درباره کرونا در ایران بود و یک خبر مثبت درباره کرونا در آمریکا.

BBC فارسی همچنین هیچ اشاره ای به شروع واکسیناسیون سالمندان در ایران نکرد.

ایران اینترنشنال

دیگر رسانه لندنی که با پول سعودی‌ها اداره می‌شود، هیچ خبری درباره آغاز واکسیناسیون سالمندان و جانبازان ایران منتشر نکرد و در رابطه با کرونا در ایران در روز پنج شنبه به انتشار اظهارنظر کیانوش جهانپور اکتفا کرد.

منوتو

منوتو نیز در روز پنج شنبه نزدیک به ۵۰ پست اینستاگرامی منتشر کرد که در هیچ کدام از آن ها خبر مهمی چون آغاز واکسیناسیون سالمندان و جانبازان ایران دیده نمی‌شود.

cNmXSLDnwnGn

YTq8AmZgLsJd

رادیو فردا

رادیو فردا، رسانه وابسته به آمریکا نیز همانند صدای آمریکا هر دو، اخبار شروع  واکسیناسیون سالمندان در ایران را بایکوت کردند. رادیو فردا در عین حال طبق روال روزانه خود به  انتشار اخبار منفی علیه ایران ادامه داد.

GuW9ox7NSFdW

انتهای پیام/

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها