به مشهد سفر نکنید

کد خبر: 1056149

معاون استاندار خراسان رضوی خواستار عدم سفر مردم در ایام نوروز به مشهد و خراسان رضوی شد.

خبرگزاری تسنیم: محمدعلی نبی پور امشب در جلسه استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: درباره محدودیت سفر به مشهد در تعطیلات نوروزی فردا در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد اما از مردم تقاضا داریم تا حد امکان به مشهد و استان خراسان رضوی سفر نکنند.

نبی‌پور افزود: در حال حاضر مشهد در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا سفر به شهرهای زرد و نارنجی ممنوع است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون سفر به شهرهای بزرگ مسافرپذیر مانند مشهد با وجود وضعیت زرد، ممنوع بوده است، اما تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص منوط به اعلام مکتوب ستاد ملی مقابله با کرونا است.

 

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: عادی‌انگاری، بی‌دقتی و بی‌مبالاتی نسبت به پروتکل‌های بهداشتی، ازدحام و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی خطر شیوع موج چهارم کرونا در مشهد و خراسان رضوی را به دنبال دارد.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت مشهد و استان خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا نسبت به سایر مناطق کشور خوب و قابل دفاع است، اما کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم خطر شیوع مجدد کرونا را در بردارد.در حال حاضر وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خراسان رضوی به طور میانگین 71 درصد است که باید در جهت افزایش آن قدم برداریم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت