وضعیت جوی پایتخت؛ فردا

کد خبر: 1056348

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای آینده با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما و امکان ذوب ‌برف به ویژه سه‌شنبه تا پنجشنبه، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و وقوع بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

خبرگزاری فارس:معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای آینده با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما و امکان ذوب ‌برف به ویژه سه‌شنبه تا پنجشنبه، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و وقوع بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در اغلب نقاط کشور جو‌ی پایدار حاکم است و در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور آسمان غبارآلود است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده در برخی نقاط شمال غرب و همچنین دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت روز سه‌شنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی حاکم است.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه در مناطقی از مرکز و شرق و روز پنجشنبه در بخش هایی از شرق و جنوب شرقی کشور بارش پراکنده داریم و در این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

اصغری اظهار کرد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری با توجه به افزایش سرعت وزش باد در جنوب غرب، احتمال خیزش گرد و خاک داریم که این شرایط روز چهارشنبه در جنوب شرق پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: روز پنجشنبه سرعت وزش باد در نیمه غربی کشور افزایش می یابد‌.

وی اظهار داشت: در روزهای آینده با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما و امکان ذوب ‌برف خصوصاً در روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران روز آینده نیمه‌ابری در برخی سوالات همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۴ و ‌۵ درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت