مواد محترقه حمل کنید، ماشینتان توقیف می‎شود

کد خبر: 1056354

سخنگوی ناجا: در ایام چهارشنبه‎سوری اگر از خودرو یا موتوری مواد محترقه کشف شود، مالک به مراجع قضایی معرفی شده و وسیله نقلیه‎اش تا ۱۵ فروردین توقیف می‎شود.

سخنگوی ناجا: در ایام چهارشنبه‎سوری اگر از خودرو یا موتوری مواد محترقه کشف شود، مالک به مراجع قضایی معرفی شده و وسیله نقلیه‎اش تا ۱۵ فروردین توقیف می‎شود.

 برخورد جدی پلیس با حاملان موادمحترقه

سخنگوی پلیس گفت: با هر خودرو، موتورسوار یا راکب موتورسیکلت که حامل موادمحترقه باشد یا موادمحترقه را در وسیله‌نقلیه خود جاساز کرده باشد یا پلیس موادمحترقه را در آن وسیله‌نقلیه کشف کند، برخورد جدی می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار مهدی حاجیان در برنامه تلویزیونی با اشاره به اقدامات پلیس در ایام چهارشنبه آخر سال، در این رابطه اظهار کرد: سنت چهارشنبه آخر سال پیش از این به این شکلی که اکنون تغییر ماهیت داده نبوده است.

سخنگوی نیروی انتظامی افزود: پلیس در چند حوزه درباره شب چهارشنبه آخر سال اقدامات خود را انجام می‌دهد؛ در حوزه اجتماعی و فرهنگی نیروی انتظامی به همراه سایر ارگانها، وظیفه انتقال پیامهای پیشگیرانه و اموزش همگانی را برعهده دارد.

وی تصریح کرد: در حوزه اطلاعاتی، عملیاتی و موضوعات سلبی نیز مبارزه و نگاه مقابله‌ای با تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان موادمحترقه انجام می‌شود و در این رابطه اشراف کامل داریم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بر اساس قانون با تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مواد محترقه برخورد می‌کنیم، گفت: برخی از مواد محترقه خطرزا هستند که نوع آنها مشخص است و مأموران ما در حوزه جمع‌آوری و مقابله، نوع موادمحترقه را تشخیص می‌دهند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه نگاه پلیس اجتماعی و جامعه‌محور است از مردم خواست به خاطر حفظ سلامت خود در این شب یاور پلیس باشند و از فرزندان خود مراقبت کنند.

حاجیان از آماده‌باش پلیس، افزایش تعداد گشتی‌ها، پلیسهای محله‌ور و تعداد نیروهای کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در شب چهارشبه آخر سال خبر داد و یادآور شد: پلیس از مردم و برای مردم است، ما مخالف شادی مردم نیستیم اما نگران سلامتی مردم هستیم.

سخنگوی نیروی انتظامی متذکر شد: بر اساس دستور فرماندهی نیروی انتظامی، با هر خودرو، موتورسوار یا راکب موتورسیکلت که حامل موادمحترقه باشد یا موادمحترقه را در وسیله‌نقلیه خود  جاساز کرده باشد یا پلیس موادمحترقه در آن وسیله‌نقلیه کشف کند، برخورد جدی می‌کنیم همچنین وسیله‌نقلیه توقیف شده و تا پایان تعطیلات نوروز در توقیف خواهند ماند و این افراد به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.

این مقام انتظامی از هموطنان خواست در صورت رؤیت فروشندگان موادمحترقه با پلیس 110 تماس بگیرند و خاطرنشان کرد: سالهای قبل با همراهی شهرداری، محلهایی برای تجمع خانواده‌ها در این شب پیش‌بینی کرده بودیم اما امسال با توجه به وضعیت کرونا صلاح نیست این اتفاق روی دهد.

امیر مهدیانی؛ مدیر منطقه سه عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران نیز در این برنامه با اشاره به اقدمات سازمان آتش‌نشانی تهران در شب چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: طبق سالهای گذشته مراحل استقرار نیروها را تعبیه دیده‌ایم و در شب چهارشنبه آخر سال در هزار نقطه از شهر تهران مستقر می‌شویم همچنین مناطق و نواحی شهرداری نیز بسیج شده و امکانات خود را در اختیار سازمان آتش‌نشانی قرار دادند.

وی تصریح کرد: در این شب هزار و 500 نیروی آتش‌نشان به غیر از افرادی که در شیف هستند فراخوان شدند تا بتوانیم نقاط مختلف شهر را پوشش دهیم  و در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی به سرعت به محل حادثه برسیم.

این فرمانده آتش‌نشانی یادآور شد: اکثر حوادث به وجود آمده در پی انفجار ترقه و آتش‌بازی‌های بزرگ، منجر به آسیب به شهروندان و عابران‌پیاده شده و فردی که عامل این حادثه بوده از محل دور شده است.

مهدیانی افزود: در محیطی که آتش درست شده، مطمئناً مواد محترقه و منفجره داخل آن انداخته می‌شود لذا ترکشهای آن می‌تواند، منجر به آسیب برای دیگران شود، به طور مثال چند سال گذشته در زیرزمین یک ساختمان در تهرانپارس موادمحترقه نگهداری می‌شد که بر اثر انفجار موادمحترقه چهار نفر از ساکنان بی‌گناه آن جان باختند.

وی بیان کرد: توصیه می‌کنیم خانواده‌ها در صورت بروز حادثه یا اطلاع از نگهداری موادمحترقه در یک ساختمان از هر اقدامی خودداری کرده و به سرعت با سامانه 125 تماس بگیرند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت