خبر خوش آخر سالی برای بازنشستگان تامین اجتماعی

کد خبر: 1056809

دهقان کیا گفت: قبل از پایان سال جاری حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت علی الحساب همسان سازی می‌شود.

باشگاه خبرنگاران: علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران درباره آخرین اخبار از صدور احکام مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: فرمول‌های متناسب سازی برای مرحله دوم هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است، اما فرمول‌هایی مطرح شده است.

وی افزود: از همکارانمان در صندوق بازنشستگی کشوری هم خواستیم در تهیه فرمول کمک کنند تا بتوانیم مانند بازنشستگان کشوری حقوق بازنشستگانمان را همسان سازی کنیم.

دهقان کیا تصریح کرد: مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی وعده داد که تا آماده شدن فرمول متناسب سازی، علی الحساب حقوق بازنشستگان افزایش یابد و این طور به نظر می‌رسد که این وعده عملی می‌شود و قبل از پایان سال حقوق بازنشستگان به صورت علی الحساب همسان سازی می‌شود، تا کمیته‌ها به نتیجه قطعی در خصوص فرمول متناسب سازی برسند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران گفت: دولت پیش از این قول داده بود که بخشی از آن ۹۰ هزار میلیارد تومانی که قرار شد بابت رد دیون به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند را تا پایان سال پرداخت کند، اما هنوز مشخص نیست که این اتفاق می‌افتد یا خیر.

وی بیان کرد: این قول را می‌دهیم که بازنشستگان تامین اجتماعی فروردین ۱۴۰۰ سفره هایشان رنگین‌تر از قبل شود و تبعیض به وجود آمده بین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشکری تا حدود زیادی رفع شود.

دهقان کیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعد از اعلام رقم افزایش دستمزد، حقوق بازنشستگان حداقل بگیر سازمان تامین اجتماعی هم ۳۹ درصد افزایش می‌یابد، گفت: هنوز به ما اعلام نشده که بازنشستگان تامین اجتماعی مشمول ۳۹ درصد افزایش مانند کارگران حداقل بگیر هستند و یا شامل افزایش ۲۶ درصد به اضافه ۲۴۱ تومان می‌شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت