وزیر بهداشت: معیار رنگ‌بندی شهرها تغییر می‌کند

کد خبر: 1058721

وزیر بهداشت با اشاره به لغو اعمال جراحی غیراورژانسی گفت: محدودیت‌ها متناسب با رنگ‌بندی‌های جدید، ابلاغ خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم: سعید نمکی در دوازدهمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار کرد: مردم، دعاگو و قدردان خادمان خودشان در نظام سلامت هستند و به آنها احترام می‌گذارند. از ابتدای شیوع کرونا در کشور خیلی از دستگاه‌های اجرایی به کمک نظام سلامت آمدند اما پیشانی این دفاع جانانه، مدافعان سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بودند.

وی افزود: خیز جدید بیماری با خیزهای قبلی، متفاوت است. یکی دو روز قبل به معاون محترم درمان تأکید کردم که فعلاً اعمال غیراورژانسی لغو شود تا با مشکل کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور روبرو نشویم چون رفتار ویروس جهش یافته یا ویروس قبلی متفاوت است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی حتماً باید تعداد مراکز منتخب 16 ساعته، فعال‌تر شود و گسترش پیدا کند و در این مراکز، داروهای سرپایی آنتی وایرال به ویژه در مراحل اولیه بیماری، تست‌های تشخیصی و تیم‌های مراقبتی برای افراد در تماس با بیماران حضور داشته باشند تا مراجعات بیمارستانی کنترل شود.

نمکی تاکید کرد: در فضای مجازی نوشتم که برخی تصور می‌کنند که تغییر منحنی بیماری در کشور، با فتوشاپ انجام می‌شود اما برای کاهش هر نیم میلی متری از این منحنی‌ها، عرق هزاران کارمند و زحمتکش نظام سلامت، خون و جان هزاران فرد پرتلاش و دوری و انتظار هزاران خانواده هزینه می‌شود.

وی گفت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ بندی‌های شهرهای کشور و در نظر گرفتن مولفه‌های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت‌ها متناسب با رنگ بندی‌های جدید، ابلاغ خواهد شد. انتظار ما این است که روسای و همکاران ما در دانشگاه‌ها، همچنان بر روی پروتکل‌ها ایستادگی و مقاومت کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت