تعطیلی دوهفته ای کشور تکذیب شد

کد خبر: 1059371

معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر صدور اطلاعیه ای از سوی این معاونت پیرامون لزوم تعطیلی دوهفته ای کشور را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: براساس اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت، هیچگونه اطلاعیه ای پیرامون لزوم تعطیلی دو هفته ای کشور و همچنین احتمال افزایش تعداد فوتی ها تا 600 نفر از سوی معاونت بهداشت صادر نشده است.

براساس این اطلاعیه، کلیه اخبار و توصیه ها در مورد  بیماری کووید 19 توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  اعلام می شود.

معاون استاندار تهران: دستگاه های اجرایی، دورکاری را با دقت و جدی اجرا کنند

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت: برای قطع زنجیره انتقال کرونا مدیریت محدودیت‌ها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دورکاری، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از عادی انگاری ضرورت دارد و باید با دقت پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران در نخستین جلسه شورای اداری در سال ۱۴۰۰ ضمن آرزوی سالی پر از نشاط و توأم با سلامتی اظهار کرد: از دستگاه‌های استان انتظار می‌رود به منظور تحقق نظام اداری پاسخگو در راستای افزایش سرمایه‌های اجتماعی گام‌های مقتدرانه بردارند.

وی با اشاره به لزوم اصلاح و بازنگری در ساختار دستگاه‌های اجرایی افزود: تراکم جمعیت در استان تهران زیاد است و ساختار متناسب با جمعیت نیست از این رو از مدیران دستگاه‌ها انتظار می‌رود با همکاری استانداری و سازمان توسعه و مدیریت استان از دستگاه‌های ملی مطالبه داشته باشند ضمن اینکه برای واگذاری وظایف از سطوح ملی به استانی و از استانی به شهرستانی اقدام شود چراکه سبب تسهیل و تسریع امور می‌شود و افزایش اعتماد اجتماعی را به دنبال دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران عنوان کرد: توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی باید تسریع شود چراکه کاهش تردد و سفرهای درون شهری و قطع زنجیره کرونا را به دنبال دارد؛ در همین راستا ارائه استعلامات به شکل الکترونیکی و بر روی سامانه سیتاد به عنوان سامانه یکپارچه دولت باید انجام شود.

عباس پاشا سپس گفت: شایستگی در انتصابات اولویت دارد و بر اساس مصوبه هیأت وزیران و تأکید استاندار تهران هرگونه انتصابات در شهرستان‌ها باید با هماهنگی فرمانداران انجام گیرد؛ به علاوه بهبود در نظام فناوری‌ها و تحقق شعار سال با احصاء و آسیب شناسی در حوزه کسب و کار انجام شود که این امر نیازمند زیرساخت در حوزه ارائه خدمات است.

وی با اشاره به ضرورت صیانت از حقوق شهروندان در نظام اداری و تکریم ارباب رجوع ادامه داد: ملاقات مدیران با ارباب رجوع به شکل هفتگی مورد توجه قرار گیرد، ضمن اینکه ارتقاء پاسخگویی، شفافیت و مقابله با گلوگاه‌های فساد در نظام اداری مورد تأکید بوده که در این زمینه ۱۷ گلوگاه فساد شناسایی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران به اهمیت جشنواره شهید رجایی و لزوم ارتقاء اهداف این جشنواره اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها در راستای تحقق شاخص‌های جشنواره شهید رجایی اقدام کنند؛ به علاوه در راستای ارتقا کمی و کیفی ۳۲۰ مرکز رفاهی و نمازخانه‌ها اقدامات مختلفی انجام گرفته است.

عباس پاشا همچنین تأکید کرد: برای قطع زنجیره انتقال کرونا مدیریت محدودیت‌ها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دورکاری، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از عادی انگاری ضرورت دارد و باید با دقت پیگیری شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت