دانش آموزان به زودی واکسینه می شوند

کد خبر: 1096010

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران با بیان اینکه شمار ترخیص شدگان مبتلا به کرونا از بستری شدگان پیشی گرفته است،گفت: فعالیت ۱۲ مرکز واکسیناسیون در استان بصورت شبانه روزی است و در روزهای آینده تعداد دیگری از مراکز واکسیناسیون به ویژه در تهران شبانه روزی می شود.

علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: هم اکنون شاهد رشد بسیار خوبی در امر واکسیناسیون هستیم و رکورد زنی‌های متوالی نشان دهنده عزم خوبی است که به وجود آمده است.در این مسیر نیروهای بسیج هم در راستای افزایش شیفت‌های واکسیناسیون عملکرد خوبی داشته و با تلاش های شبانه روزی به مدد کادر درمانی آمده است.

وی در خصوص آخرین آمار واکسیناسیون در تهران نیز گفت: تا صبح امروز ۶ میلیون و ۵۲۵ هزار دُز واکسن در تهران تزریق شده که از این تعداد ۲ میلیون و ۱۲۵ هزار نفر هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده اند و تا انتهای این هفته واکسیناسیون ۱۰ گروه شغلی که در برنامه واکسیناسیون قرار گرفته اند پایان خواهد یافت.

وی در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان نیز گفت: به زودی یک شیوه نامه ای از سوی وزارت بهداشت در این خصوص تدوین خواهد شد و در آستانه بازگشایی مدارس دانش آموزان نیز بزودی واکسینه خواهند شد.تاکنون واکسیناسیون اساتید دانشگاه ها، معلمان، دانشجویان آغاز شده و در مراحل پایانی است و بزودی طرح واکسیناسیون دانش آموزان نیز با ابلاغ وزارت بهداشت انجام می شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران درباره آخرین وضعیت میزان مبتلایان، بستری ها و فوتی ها نیز گفت: آمارها به شدت رو به کاهش است و تعداد کل بستری‌های روز گذشته به زیر ۶ هزار و ۹۰۰ نفر رسید و همچنین تعداد مراجعین سرپایی به زیر ۱۸ هزار نفر و تعداد ترخیص‌ها به یک هزار و ۲۲۶ نفر رسید.

وی تاکید کرد: موارد جدید هم یک هزار و ۲۰۰ مورد بوده، تعداد ترخیص‌ها پس از مدت‌ها از تعداد بستری بیشتر بوده است، ۱۸۳ نفر از موارد جدید روز گذشته نیز در بخش مراقبت ویژه بستری شده اند و در مجموع تعداد فوتی‌ها نیز ۶ درصد کاهش داشته است.

زالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تزریق واکسن انستیتو پاستور در فاز سوم بالینی در هفت استان کشور در حال انجام است و تحقیقات حاکی از اثر بخشی این واکسن برای گروه‌های زیر ۱۸ سال است.

وی تاکید کرد: واکسن نورا نیز که در مجموعه بقیه الله تهران تولید شده هم برای این گروه سنی مناسب است، در واکسن‌های خارجی مثل سینوفارم که در سبد واکسیناسیون ما هم قرار دارد، این اثر بخشی را برای زیر ۱۸ سال دارد./ایسنا

کاهش ۶ درصدی فوتی‌های کرونا در تهران/اثربخشی واکسن "پاستور" و "نورا" در کودکان

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران، وضعیت بیماری در استان تهران را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی با اشاره به اینکه آمار کرونا در تهران نزولی شده است، گفت: برای اولین بار تعداد کل بستری ‌ها به زیر ۷۰۰۰ نفر تنزل یافت و تعداد مراجعین سرپایی به ۱۷ هزارنفر تنزل یافت و ۱۲۲۶ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند. تعداد موارد جدید بستری در تهران نیز ۱۲۰۰ نفر بوده است و خوشبختانه تعداد ترخیص در حال پیشی گرفتن از تعداد جدید بستری شدگان است. از تعداد جدید بستری شدگان ۱۸۳ نفر در icu بستری شدند که نشان می‌دهد تابلوی بالینی سوش پنجم در تهران روبه کاهش وخامت بیماری است. از نظر تعداد فوتی‌ها هم نسبت به هفته گذشته ۶درصد فوتی‌ها کاهش یافته است.

او در ادامه تاکید کرد: واکسن تولیدی انستیتو پاستور که در ۷ استان فاز سوم را پیش برد بخشی از مطالعات را بر گروه سنی کودکان انجام داد که حاکی از اثربخشی و ایمنی زایی آن در این گروه است.

وی افزود: خبرهای خوبی دوستانمان از دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله دادند که واکسن نورا در فازهای مقدماتی مطالعات بالینی اثربخشی و ایمنی خوبی بر کودکان بوده است. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی واکسن نورا و پاستور به سبد واکسیناسیون در گروه‌های متنوع اضافه شود.

زالی تاکید کرد: از طرفی واکسن‌های متعددی در دنیا مجوز ورود به گروه سنی کودکان را اخذ کردند از جمله سینوفارم که در سبد واکسیناسیون ما است و این واکسن در چین وارد فاز چهارم کلینیکال ترایال شده است و در مطالعه فاز چهارم اثربخشی واکسن بر دانش آموزان و کودکان بررسی شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها