جزئیات دستگیری 2 اخلال گر نظام ارزی

کد خبر: 1122989

فرمانده انتظامی استان مرکزی از شناسایی و دستگیری 2 نفر از عوامل اصلی باند اخلال در نظام اقتصاد ارزی و بانکی کشور با گردش مالی 420 میلیارد ریال در شهرستان اراک خبر داد.

 سردار حسن مفخمی شهرستانی در تشریح جزئیات این خبر به خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: در راستای مبارزه با اخلال در نظام اقتصاد ارزی و بانکی کشور، مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی بررسی مدارک افراد دریافت کننده ارز در این استان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی با انجام کارهای اطلاعاتی و بررسی‌های میدانی موفق به شناسایی 2 نفر از عوامل اصلی اخلال در نظام ارزی و اقتصادی کشور شدند و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی، با انجام عملیاتی نسبت به دستگیری آنان اقدام شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به کشف مقادیر زیادی ارز قاچاق در بازرسی از منزل این افراد افزود: این اخلال گران ارزی با سوء استفاده از کارت ملی هموطنان و مشارکت افراد فعال در شرکت‌های غیر دولتی دیگر، در خارج از استان مرکزی، به صورت باندی، اقدام به خرید ارزهای دولتی و فروش غیر قانونی آنها به افراد متقاضی در برخی استان‌های کشور می‌کردند.

سردار مفخمی شهرستانی اظهار داشت: این اخلال گران ارزی و بانکی با مشاهده مدارک و مستندات قانونی پلیس، در بازجویی‌های فنی کارآگاهان چنین اعتراف داشتند که تمام گردش مالی 420 میلیارد ریالی انجام گرفته در حساب‌های بانکی آنان تنها برای دلالی و قاچاق ارز بوده است تا با توجه به شرایط ناپایدار بازار ، مبلغ واریزی را در یک فرصت مناسب، تبدیل به ارز دلخواه خود کنند.

این مقام عالی انتظامی در استان مرکزی با تأکید بر این که این افراد با خرید غیرقانونی ارز از صرافی‌ها باعث اخلال در نظام ارزی کشور شده‌اند یادآور شد: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی و سرانجام با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

وی بیان کرد: پلیس مرکزی با بهره گیری ازکارآگاهان مجرب، متخصص و مجرب پلیس امنیت اقتصادی و تعامل هدفمند با دیگر دستگاه‌های امنیتی استان، هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی، به صورت شبانه روز مشغول رصد فعالیت‌های غیرقانونی اخلالگران نظام ارزی و اقتصادی کشور است و مجرمان اقتصادی یقین داشته باشند که با هوشیاری و اشرافیت بالای ماموران پلیس، در نهایت به سزای اعمال مجرمانه خود رسیده و با آنان برخورد های لازم صورت خواهد پذیرفت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها