اقدام جالب یک هیئت برای کمک به دولت رئیسی

کد خبر: 1146929

استاندار زنجان با بیان اینکه اصلاح ارز ترجیحی به نفع مردم تمام خواهد شد، گفت: دلالان در دولت سابق با ارز ۴۲۰۰ تومانی دسته بیل و سنگ پا وارد می‌کرد.

محسن افشارچی استاندار زنجان در هیئت ثارالله زنجان (مزار شهدای پایین زنجان) به منظور شفاف‌سازی قیمت‌ها و همینطور تغییر ارائه یارانه آرد حضور یافت و از نزدیک به سوالات اقشار مختلف مردم پاسخ داد.

در این جلسه استاندار زنجان با ابراز خرسندی از جراحی اقتصادی توسط دولت سیزدهم گفت: وقتی در هر موضوعی دو قیمت وجود داشته باشد فسادزاست؛ متأسفانه دولت سابق در سال 97 تصمیم گرفت ارز 4200 تومانی را برای برخی اقلام در نظر بگیرد؛ البته بعدها دولتمردان سابق متوجه شدند که اقدامشان کارساز نبود و کاملاً اشتباه بود ولی دیگر دیر شده بود و برخی رانت‌خواران از این شرایط به نفع خود استفاده کرده بودند.

وی افزود: همین موضوع سبب شد که دولت به مرور برخی اقلام همانند شکر را از طرح شامل ارز 4200 تومانی خارج کند و به یک باره شکر با روند افزایش قیمت مواجه شد؛ ولی دیگر نتوانست نهاده‌های دامی، مواد اولیه روغن، دارو، ذرت و گندم را از این لیست خارج کند چرا که دیگر دولت قبل توانایی مدیریت اقتصاد کشور را نداشت./تسنیم

بیشتر بخوانید

  • آرد روستاییان فاقد نانوایی در استان زنجان طبق روال گذشته توزیع می‌شود

  • دادستان زنجان: با محتکران و اخلالگران اقتصادی برخورد جدی می‌شود

  • کالاهای اساسی در بازارهای استان زنجان موجود است

  • امام جمعه زنجان: اصلاح ارز ترجیحی یکی از اقداماتی مناسب دولت است

  • استاندار زنجان: نان در استان زنجان گران نمی‌شود/ نانوایی‌ها یارانه آرد می‌گیرند

استاندار زنجان تصریح کرد: در همین راستا دولت سیزدهم و مجلس یازدهم عزم جدی پیدا کردند که ارز 4200 تومانی را حذف کنند چرا که این طرح از اساس و پایه غلط بود. برای این کار طبیعی است که برخی گرانی‌ها در کشور به وجود بیاید ولی برای حذف دلالان و واسطه‌گران و همینطور رانت‌خواران چاره‌ای جز این نبود؛ به عبارتی دیگر دولت تصمیم گرفت مابه‌التفاوت این کار را به حساب مردم بریزد تا اینکه دلالان و واسطه‌گران از این قضیه سود ببرند.

وی گفت: البته در این چند دلالان به اندازه کافی سود بردند و از دریافت ارز 4200 تومانی به اندازه کافی به اهداف اقتصادی خود رسیدند؛ حتی برخی از آن‌ها به جای اینکه اقلام مورد نظر را وارد کنند "سنگ‌پا" و یا "دسته بیل" وارد کردند. همین افراد کمر مردم را خرد کردند در حالی که از پول بیت‌المال باید اقلام اساسی جامعه را وارد می‌کردند.

افشارچی تأکید کرد: وقتی می‌گوییم این اقتصاد نیاز به جراحی دارد منظور این است که این دلالان و واسطه‌گران باید حذف شوند؛ طبیعی است که این دلالان در چند روز اخیر فضای مجازی را شلوغ کرده‌اند و مردم را نسبت به آینده ناامید می‌کنند ولی مردم بدانند که این طرح یک طرح کارشناسی شدست و هیچ اتفاقی در آینده رخ نخواهد داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها