خبر مهم برای معلمان مهرآفرین / زمان ثبت نام در طرح رتبه‌بندی معلمان

کد خبر: 1174222

عضور کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: مشمولین طرح مهرآفرین نیز باید مشمول قانون رتبه بندی شوند در غیر این صورت حق این نیروها تضییع می‌شود.

خبر مهم برای معلمان مهرآفرین / زمان ثبت نام در طرح رتبه‌بندی معلمان

محمد وحیدی، در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس تبصره ۴ ماده ۳ آیین نامه دولت، اجرای حکم رتبه بندی به تکمیل فرآیند استخدام مطابق قوانین و مقررات معطوف شده است، اظهار کرد: این در حالی است که نیروهای طرح مهرآفرین که نیروهای قراردادی، شرکتی یا نهضتی بوده‌اند در سال ۹۱ به صورت پیمانی جذب اداری آموزش و پرورش شدند.

وی با بیان اینکه این افراد هم اکنون بطور متوسط ۱۱ سال سابقه خدمت پیمانی در آموزش و پروش دارند و حدود ۱۵۰۰ ساعت آموزش ضمن خدمت دیده اند، ادامه داد: لذا عدم شمول آنان در طرح رتبه بندی به نوعی تضییع حقوق آن‌ها محسوب می‌شود.

وی با تأکید براینکه بنا بود این افراد ظرف مدت ۵ سال تعیین تکلیف شوند، بیان کرد: ولی عملا به فراموشی سپرده شدند و نکته جالب توجه این است که وزارت آموزش و پرورش نیز بر این امر تأکید دارد که این افراد باید با طی مراحل قانونی مشمول رتبه بندی قرار گیرند.

عضور کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون با عنایت به قانون رتبه بندی معلمان، معلم به افرادی اطلاق می‌شود که صرفاً رسالت خطیر تعلیم و تربیت دانش آموزان را در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی برعهده دارند، ادامه داد: آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، نیروهای توانبخشی مدارس استثنائی، مدیر و معاون در واحدهای آموزشی و تربیتی، که بر اساس قانون مشمول نظام رتبه بندی قرار میگیرند، معلم محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نظام رتبه بندی در این قانون عبارت است از نظامی مستقل و ویژه معلمان وزارت آموزش و پرورش، تأکید کرد: نظام رتبه بندی شامل مجموعه‌ای از اصول، قواعد و فرآیندهایی که به منظور کسب اهداف مندرج در ماده (۱) این قانون مبتنی بر ارزش‌های اسلامی در چهارچوب این قانون طراحی و اجراء می‌شود.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لذا به نظر می‌رسد افزودن قیدی دیگر موجب تضییع دامنه شمول قانون خواهد شد و از این حیث هیأت تطبیق مصوبات و ریاست محترم مجلس بر اساس اصل ۱۳۸ قانون اساسی به عنوان ایراد در خصوص آیین نامه بر آن تأکید کرده‌اند.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به ایراد اعلامی، دولت مکلف است آیین نامه را جهت رفع آن اصلاح نماید که در این صورت مشکل افراد مشمول طرح مهرآفرین نیز مرتفع خواهد شد و این افراد نیز می‌توانند به عنوان معلمان آموزش و پرورش با رعایت سایر شرایط قانونی از مزایای طرح رتبه بندی برخوردار شوند.

منبع: ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها