افزایش عجیب ثبت نام در مدارس غیر دولتی

کد خبر: 1175400

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: روند ثبت نام در مدارس غیر دولتی کشور روند افزایشی یافته است.

افزایش عجیب ثبت نام در مدارس غیر دولتی

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: روند ثبت نام در مدارس غیر دولتی کشور روند افزایشی یافته است.

  احمد محمود زاده در نشست مجمع مدیران و موسسان مدارس غیر دولتی استان البرز که شامگاه یکشنبه در سالن امام علی (ع) کرج برگزار شد، اظهارداشت: تعلیم و تربیت ۲ میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جدید در مدارس غیر دولتی شروع می شود.

وی خاطر نشان کرد: شهریه مدارس بر حسب ملاک های تعریف شده از ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان تعیین شده، اما در استان کهکیلویه و بویر احمد شهریه چهار و نیم میلیون تومانی برای دانش آموزان در مدارس غیر دولتی هم وجود دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فرآیند آموزش در مدارس غیر دولتی همانند مدارس دولتی است، یادآور شد: این مدارس در امور پرورشی و تربیتی دغدغه داشته باشند و نگاه تربیتی به ویژه حجاب و عفاف از مسایل کلیدی است که باید مورد توجه قرار گیرند.

محمود زاده تاکید کرد: توجه به مسایل آموزشی و پرورشی بر حسب اسناد بالادستی، سند تحول بنیادین و گام دوم انقلاب برای تربیت تمام  دانش آموزان ضروری است.

وی ادامه داد: سند راهبردی مدارس غیر دولتی بر اساس برش ملی، استانی و منطقه ای در حال تدوین است.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی اعلام کرد: خیرین هشت هزار میلیارد تومان در جریان مدرسه سازی کمک کردند و از دولت پیشی گرفتند.

وی افزود: مشکلات و نیازهای مدارس غیر دولتی در استانها احصا شده است تا در دولت سیزدهم بتوان کاری مناسب انجام داد.

محمود زاده گفت: دسترسی عمومی در سامانه مدارس غیر دولتی نیز وجود دارد .

وی به اقدام دولت سیزدهم در رتبه بندی معلمان اشاره و یادآورشد: پس از سالها رتبه بندی معلمان که کاستی هایی نیز دارد اجرا شد که این مهم نشانه توجه دولت به آموزش و پرورش است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها