هشدار به تهرانی ها | وزش باد شدید در پایتخت طی سه روز آینده

کد خبر: 1181323

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به وزش باد شدید و گردوخاک در این استان هشدار داد.

هشدار به تهرانی ها | وزش باد شدید در پایتخت طی سه روز آینده

حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به هشدار زرد هواشناسی تهران اظهار کرد: احتمال وزش بادهای لحظه‌ای شدید در استان تهران از امروز ۳۰ مهرماه تا سوم آبان ماه وجود دارد.

وی اضافه کرد: همچنین در مناطق جنوب و غرب استان تهران نیز شاهد خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از احتمال بارش باران، رگبار رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، مه و کاهش دید در مناطق شمالی و غربی این استان به ویژه در ارتفاعات خبر داد و گفت: احتمال آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و بعضی رودخانه‌ها، پدیده مه و کاهش دید و امکان آسیب به بخش‌های مختلف کشاورزی از مخاطرات اصلی در روزهای ذکر شده است.

یزدی مهر با بیان این که اثر مخاطره فوق خسارت احتمالی به بخش کشاورزی است، اضافه کرد: کاهش غذادهی استخرهای پرورشی به نصف نرمال با توجه به ابری بودن و بارندگی، عدم آبیاری مزارع سویا و پنبه به دلیل وقوع بارندگی، زهکشی و پاک‌سازی مسیر آبیاری باغات و مزارع با توجه به بارش‌های احتمالی از مواردی است، که رعایت آن‌ها توسط کشاورزان می‌تواند، در کاهش خسارات احتمالی مؤثر باشد.

وی گفت: عدم استفاده از آب باران برای دام‌ها، جلوگیری از ورود آب گل آلود به استخرها با توجه به حجم بالای روان آب و سیلابی شدن رودخانه‌ها، تنظیم دریچه‌های ورودی و خروجی آب استخرها نیز مورد تاکید است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها