فوری؛ زلزله شدید در خراسان جنوبی |  مدارس بشرویه فردا تعطیل شد

کد خبر: 1194165

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین، استان خراسان جنوبی حوالی بشرویه را لرزاند.

فوری؛ زلزله شدید در خراسان جنوبی |  مدارس بشرویه فردا تعطیل شد

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین، استان خراسان جنوبی حوالی بشرویه را لرزاند.

هلال احمر خراسان جنوبی به حالت آماده باش درآمد

مدیرعامل هلال‌احمر خراسان جنوبی: زلزله ۵.۱ ریشتری ساعت ۱۶:۵۴ دقیقه امروز، عمق ۸ کیلومتری زمین در استان خراسان جنوبی، حوالی بشرویه را لرزاند.

در پی این حادثه ۳ تیم ارزیاب هلال‌احمر برای ارزیابی میزان خسارات احتمالی حادثه به محل اعزام شدند‌ و تمامی پایگاه‌های هلال‌احمر استان به حالت آماده باش درآمدند.

هنوز اطلاعات دقیقی از میزان خسارات احتمالی این حادثه در دست نیست، به محض دریافت گزارش‌های اولیه ارزیابان، اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

photo_2022-12-24_17-30-22

آماده باش کامل نیروهای امدادی در بشرویه آماده

خراسان جنوبی مدیرعامل هلال‌احمر خراسان جنوبی گفت: با وقوع زلزله بشرویه، تیم‌های امدادی سطح استان در آماده باش کامل به سر می‌برند.  محمدعلی کاوسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امروز زلزله‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر در ۲۹ کیلومتری بشرویه، ۳۶ کیلومتری ارسک و ۴۶۵ کیلومتری طبس به وقوع پیوست.  وی با بیان اینکه ساعت وقوع زلزله ۱۶:۵۴ بوده است، افزود: بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه، تیم‌های ارزیاب به محل حادثه اعزام شدند.  مدیرعامل هلال‌احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه تماس با دهیاران منطقه در حال انجام است، تصریح کرد: با توجه به اجرای تمرین پناهگیری و خروج ایمن برای مانور زلزله در محل روستای اصفاک بشرویه، تیم‌های امدادی در نزدیکی محل حادثه حضور داشته و تا کنون در ارزیابی‌های اولیه تخریب یک منزل مسکونی گزارش شده است.  وی با بیان اینکه خوشبختانه گزارشی مبنی بر خسارت جانی اعلام نشده است، اظهار کرد: چهار تیم ارزیاب امدادی در منطقه حضور دارند.  کاوسی با بیان اینکه هلال احمر در روستاهای کرند و اصفاک برای اسکان حادثه دیدگان آمادگی کامل دارد، یادآور شد: مرکز زمین لرزه در بین دو روستای کرند و اصفاک بوده است.

 مدارس بشرویه فردا تعطیل شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در پی وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری در بشرویه مدارس تمامی مقاطع این شهرستان فردا تعطیل و به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بشرویه، سید علیرضا موسوی نژاد امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع زمین لرزه در شهرستان بشرویه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان فردا چهارشنبه ۲۳ آذرماه تعطیل خواهد بود.

به گفته وی آموزش دانش آموزان در بستر شبکه شاد برگزار خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها