اطلاعیه‌ حذف تعدادی از قطار‌های محور تهران - مشهد | حبس 9 ساعته مسافران قطار مشهد-تهران

کد خبر: 1198482

تعدادی از قطار‌های محور تهران - مشهد و بالعکس به منظور رعایت ایمنی حذف گردید.

اطلاعیه‌ حذف تعدادی از قطار‌های محور تهران - مشهد | حبس 9 ساعته مسافران قطار مشهد-تهران

تعدادی از قطار‌های محور تهران - مشهد و بالعکس به منظور رعایت ایمنی حذف گردید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به علت افزایش برودت هوا در محور مشهد، تعدادی از قطار‌های مسافری از برنامه حرکت حذف شدند.

در این اطلاعیه آمده است، با بهتر شدن شرایط آب و هوا، راه آهن جمهوری اسلامی سعی دارد با راه اندازی قطار‌های فوق العاده مسافران این مسیر را جابه جا کند.

هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر با سامانه 5149 _ 021 تماس بگیرند.

مسافران قطار مشهد-تهران 9 ساعت حبس شدند

بیش از 9 ساعت است که قطار مشهد به مقصد تهران در 20 کیلومتری شهر مشهد دچار نقص فنی شده و مسافران بدون توجه مسئولان و بدون امکانات در قطار از شدت سرما دچار مشکلات زیادی شده‌اند.

بیش از 9 ساعت است که قطار شرکت مسافربری ‌از شهر مشهد به مقصد تهران  در 20 کیلومتری مشهد متوقف شده ‌و با وجود هوای سرد خراسان رضوی مسافران این قطار بدون هیچ گونه امکانات و پاسخگویی از سوی مسئولان مربوطه در قطار حبس شده‌اند.

در همین راستا یکی از مسافران در گفت و گو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: قطار مشهد - تهران قرار بود ساعت 10 و 20 دقیقه حرکت کند که در ابتدا با دو ساعت تاخیر مواجه شد و تمام مسافران بیش از 2 ساعت در سالن راه آهن مشهد معطل ماندند؛ در ساعت 12 و نیم قطار حرکت کرد اما بعد از یک ساعت در ایستگاه تپه سلام در نزدیکی مشهد متوقف شد و مسافران بیش از 9 ساعت است که در این قطار محبوس شده‌اند.

وی افزود: متاسفانه بخاری در سه ساعت ابتدایی قطع بود و با توجه به سرمای هوا مسافران شرایط بسیار سختی را می‌گذرانند؛ در این قطار مسافران زیادی از جمله نوزاد، کودک و افراد سالمند وجود دارد اما متاسفانه از دیشب تا‌کنون هیچکس پاسخگوی مسافران نیست.

این مسافر قطار مشهد- تهران با بیان اینکه خدمت‌رسانی و پاسخگویی بسیار ضعیف است، اظهار کرد: ساعتی پیش بدون هیچگونه پاسخی به مسافران قطار شروع به حرکت به سمت تهران کرد.

باوجود پیگیری‌های خبرنگار فارس در مشهدمقدس از راه آهن خراسان رضوی تاکنون هیچ پاسخی از سوی راه آهن به این خبرگزاری مبنی بر پیگیری مشکلات مسافران داده نشده است.

 دومینوی یخ‌زدگی قطارها در خراسان رضوی

پس از بحران قطار قم - مشهد که روز گذشته با ۴۰۰ مسافر پس از ۱۰ ساعت انتظار و یخ‌زدگی مسافران قطار با جابه‌جایی لوکومتیوها به مقصد مشهد حرکت کرد از شب گذشته تاکنون نیز ۵ قطار با این بحران روبه‌ور شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازمشهدمقدس، متاسفانه دومینوی توقف قطارها در ایستگاه‌های منتهی به شهر مشهد در هوای این روزها یکی از مشکلاتی است که بیشتر مسافران قطار با آن روبه‌رو هستند. پس از بحران قطار قم - مشهد که روز گذشته با 400 مسافر پس از 10 ساعت انتظار و یخ‌زدگی مسافران قطار با جابه‌جایی لوکومتیوها به مقصد مشهد حرکت کرد از شب گذشته تاکنون نیز 5 قطار با این بحران روبه‌ور شده، چرا راه‌آهن خراسان رضوی تدبیری نسبت به این موضوع ندارد؟

یکی از مسافران قطار تهران به مشهد که هم اکنون قطارشان متوقف شده است، می‌گوید: مسافر تهران - مشهد و با قطار ساعت 14:50 به شماره 368 هستم و متاسفانه قطار از ساعت حدود یک بامداد در ایستگاه تربت حیدریه واقع در بینالود به دلیل فنی از حرکت ایستاده است.

وی می‌افزاید: دمای هوای بیرون منفی 21 درجه سانتیگراد است و مسافرین داخل قطار گرفتار شده‌اند و دمای هوای قطار به مرور کاهش می‌یابد، به مسافران پتو داده‌اند، اما جوابگوی سرمای قطار نیست.

این مسافر ادامه می‌دهد: تا ساعت هفت و نیم صبح در قطار یخ‌زده لرزیدیم و با 112 چندین بار برای کمک تماس گرفتیم، اما گویا خواب را به نجات ترجیح دادند و جوابی نیامد.

وی می‌گوید: دمای داخل قطار منفی 19 است، چون قطار ما متوقف شده، قطارها پشت سر هم متوقف شده‌اند و این سرگردانی هزاران نفر را به همراه دارد. واقعا کسی هست که به فریاد ماندگان در برف و سرما برسد؟

سرهنگ جواد جهانشیری نیز پیش از این حادثه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: شب گذشته در پی برودت هوای 19 - درجه در مشهد و 28- درجه در شهرستان فریمان با اعلام یخ‌زدگی کمپرسور قطارها در مسیر رفت و برگشت، حرکت 4 قطار مسافربری در فواصل مختلف مختل شد که با گزارش موضوع به فوریت‌های پلیسی 110 دستورات ویژه از سوی فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی صادر و هماهنگی‌های لازم با آماده‌باش فرماندهی انتظامی شهرستان‌های فریمان، کاشمر و تربت حیدریه به عمل آمد.

وی افزود: در این عملیات با هماهنگی تیم‌های امداد و نجات هلال احمر بلافاصله محموله پتو برای مسافران که گرفتار برودت هوا شده بودند ارسال شد.

معاون عملیات فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: به همت شرکت اتوبوسرانی مشهد 40 دستگاه اتوبوس به منظور انتقال مسافران به مشهد و حرم مطهر رضوی اعزام شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها