گلایه آیت الله دری نجف آبادی از بهداشت نان

کد خبر: 1198910

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه وزارت بهداشت باید در زمینه بهداشت نان تلاش بیشتری داشته باشد گفت: مسئله مهم در تولید آرد کیفیت تولید گندم است.

گلایه آیت الله دری نجف آبادی از بهداشت نان

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه وزارت بهداشت باید در زمینه بهداشت نان تلاش بیشتری داشته باشد گفت: مسئله مهم در تولید آرد کیفیت تولید گندم است.

آیت الله دری نجف آبادی ظهر امروز در دیدار با مدیران اداره غله استان با اشاره به اهمیت نان با کیفیت و کامل و سبوس‌دار اظهار داشت: پخت نان با کیفیت و باارزش غذایی کامل از اهمیت بالایی برخوردار است و تهیه نان از مرحله کاشت گندم تا پخت آن در کشور از بزرگترین خدمت‌ها و جهادها است.

وی با اشاره به ارزش غذایی سبوس گندم افزود: گندم به واسطه سبوس و جوانه آن دارای خاصیت و ارزش غذایی است بنابراین باید برای حفظ ارزش غذایی آرد در مرحله تبدیل گندم به آرد از حذف سبوس جلوگیری شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: مسئله مهم در تولید آرد کیفیت تولید گندم است که باید بذر با کیفیت جهت این امر استفاده شود بنابراین به کارگیری شیوه‌های نوین در تولید گندم به سبب افزایش تولید از اهمیت بسیاری برخوردار است.

دری نجف‌آبادی با بیان اینکه ایجاد مزارع نمونه در سطح شهرستان‌های استان و تولید بذر با کیفیت باید در سرلوحه کار قرار گیرد، عنوان کرد: نان مورد نیاز جامعه نباید وسیله تجارت قرار گیرد بلکه نان و تهیه نان یک نوع عبادت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت باید در زمینه بهداشت نان تلاش بیشتری داشته باشد، گفت: تحویل آرد با کیفیت به مردم می‌تواند تاثیر مستقیمی در عرضه نان با کیفیت داشته باشد همچنین می‌تواند مردم را تشویق به تولید نان خانگی کند.

امام جمعه اراک بیان کرد: هر دولتی که بتواند در زمینه تکمیل و کامل کردن زنجیره نان مردم کاری انجام دهد می‌تواند سلامت و بهداشت جامعه را تضمین کند چراکه سلامت جامعه در گرو غذای سالم است که مهمترین قسمت غذا نان است.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اهمیت نان سالم در سلامت جامعه خاطرنشان کرد: نان به عنوان مهم‌ترین عضو در سبد غذایی جامعه ایران به شمار می‌رود بنابراین نان کامل و سالم می‌تواند بسیار مهم و با اهمیت باشد.

ما باید عدالت علوی را پیاده کنیم

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در درس خارج فقه با اشاره به مسئله حج اظهار داشت: حج برای استحکام دین است، در زمان برگزاری حج اقسام دیگر دین مانند امر به معروف نماز و وحدت نمایان می‌شود.

وی افزود: در زمان امامان معصوم(ع) حج بهانه‌ای بود برای دیدار با  ائمه و پرسیدن مسائل شرعی از آن بزرگواران چون حکومت‌های غاصب که در آن زمان بوده اند از دیدار با ائمه معصومین جلوگیری می‌کردند .حج موجب تقویت دین می شود.

امام جمعه اراک با اشاره به اهمیت عدل تصریح کرد: ما باید عدالت علوی را پیاده کنیم، اقسام عدل علوی را می‌توان با نظام پرداخت عادلانه معنی کرد که متاسفانه در حال حاضر عدالت در پرداخت ها وجود ندارد عدم رضایت مردم در عدم رعایت عدالت قرار دارد، البته با آمدن امام عصر(عج) عدالت برقرار می‌شود عدالتی که ادامه دهنده عدالت علوی است.

دری نجف‌آبادی با اشاره به جایگاه خاندان مکرم اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: خانواده اهل بیت ملاک منظم شدن جامعه است. امامت خانواده اهل بیت برای جلوگیری از تفرقه در جامعه بوده است. شایسته ترین و مناسب ترین افراد برای حکومت  اهل بیت (ع) بودند، در زمان امام  عصر (عج) همه در برابر عظمت، معنویت و اخلاص ایشان دلباخته و پیرو  میشوند/تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها