دستگیری ۳ شبکه تخلف کنکور در تهران و رودبار

کد خبر: 1199726

رئیس سازمان سنجش: دیشب ۳ شبکه بزرگ تخلف در تهران و رودبار دستگیر شدند. ۸۳۷ شبکه اینترنتی با پوشش کشوری دستگیر و دستگاه‌هایشان ضبط شده است.

دستگیری ۳ شبکه تخلف کنکور در تهران و رودبار

رئیس سازمان سنجش گفت:  نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ با توجه به شرایط متفاوت زمستان، امسال برگزار شده است و با هماهنگی عوامل کشوری، امنیت آزمون برقرار است.

دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه برگزاری آزمون گروه علوم تجربی در محل دانشگاه علامه طباطبایی گفت: این آزمون به صورت متفاوت از آزمون‌های گذشته برگزار می‌شود و امسال وسایل گرمایش برقرار است.

وی افزود: حدود ۹۷۸ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند که نتایج اولیه به صورت نمره خام درنیمه اول اسفندماه اعلام می‌شود.

پورعباس گفت: نمره کلی داوطلبان به اضافه سوابق تحصیلی در مرداد ماه اعلام خواهد شد و در آن زمان آنها می‌توانند انتخاب رشته کنند.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: تمامی داوطلبان می‌توانند خودشان را در این آزمون ارزیابی کنند و عمدتاً هم به شکل آزمایشی در این آزمون شرکت کردند اما از داوطلبان می خو اهیم هم این آزمون و هم آزمون تیر ماه را جدی بگیرند.

وی با اشاره به دو حادثه زلزله و سیل در کشور همزمان با برگزاری آزمون، تصریح کرد: شب گذشته در آذربایجان غربی زلزله اتفاق افتاد که به همین منظور با استاندار برای ایجاد شرایط مناسب داوطلبان کنکور، هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است. همچنین خبر دادند در استان سیستان و بلوچستان و در یکی از شهرها، سیل آمده است که با استاندار هماهنگی به عمل آمده که به صورت هوایی، داوطلبان را از منطقه به حوزه‌های امتحانی منتقل کنند.

وی ادامه داد: شب گذشته سه شبکه بزرگ تقلب در گرگان و تهران و یکی دیگر از شهرها دستگیر شدند که این شبکه‌های تقلب ۸۳۷ شبکه و کانال را در فضای مجازی اداره می‌کردند. در این زمینه ۵۴ نفر دستگیر شدند و با هماهنگی، نیروی انتظامی، پلیس فتا مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

پورعباس درباره تأثیر قطعی سوابق تحصیلی گفت: سوابق تحصیلی ۴۰ درصد به صورت قطعی تأثیر دارد و تمامی داوطلبان باید دارای سوابق تحصیلی باشند و داوطلبان سال دوازدهمی باید از خردادماه سوابق تحصیلی خود را ارائه کنند و در صورت نداشتن سوابق تحصیلی، نمره صفر برای آنان رد می‌شود.

وی افزود: همه داوطلبان می‌توانند از فرصت دو بار آزمون استفاده کنند و آنهایی که آمادگی کامل برای این آزمون را ندارند، می‌توانند از تیرماه در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنند.

وزیر علوم محمدعلی زلفی گل نیز در حاشیه برگزاری آزمون گروه علوم تجربی در محل دانشگاه علامه طباطبایی گفت: امروز نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گروه علوم تجربی برگزار شده است و عصر هم آزمون گروه زبان‌های خارجی برگزارمی شود.

زلفی گل افزود: سعی کرده ایم با فاصله صندلی مناسب و نور مناسب، شرایط آرامش بخشی را برای داوطلبان فراهم کنیم.

وزیر علوم درباره قطعی اینترنت در محل حوزه‌های برگزاری آزمون خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه لازم است عدالت آموزشی برای همه داوطلبان فراهم شود. در پیشگیری از هر تخلفی درخواست کردیم اینترنت محل حوزه‌های آزمون قطع شود که این کار انجام شده است./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها