اطلاعیه تعطیلی مدارس و ادارت فردا دوشنبه | ادارات و مدارس این استان فردا ۲۴ بهمن ماه تعطیل است

کد خبر: 1204574

مدیریت بحران اعلام کرد: ادارات و مراکز آموزشی این استان فردا /دوشنبه/ ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ تعطیل و فعالیت کارمندان به صورت دورکاری و غیرحضوری است.

اطلاعیه تعطیلی مدارس و ادارت فردا دوشنبه | ادارات و مدارس این استان فردا ۲۴ بهمن ماه تعطیل است

مدیریت بحران استانداری همدان اعلام کرد: ادارات و مراکز آموزشی این استان فردا /دوشنبه/ ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ تعطیل و فعالیت کارمندان به صورت دورکاری و غیرحضوری است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همدان با صدور بخشنامه‌ای به همه دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد: با توجه به بارش برف، برودت هوا و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ادامه شرایط جوی، همه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها، مؤسسات، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سطح استان به صورت غیرحضوری و دور کار شدند.

البته این بخشنامه شامل حال مراکز امدادی، خدماتی، بهداشتی و درمانی نمی شود.

همچنین در این بخشنانه خطاب به مدیران و روسای دستگاه های اداری تاکید شده نظارت دقیق و کافی نسبت به مدیریت بهینه مصرف انرژی در محل خدمت داشته باشند.

بارش سنگین برف همچنین امروز مدارس همه مناطق ۱۹ گانه استان را به تعطیلی کشاند.

همچنین روابط عمومی آموزش و پرورش همدان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه مدارس مناطق ۱۹ گانه استان همدان به دلیل بارش برف و سرما امروز یکشنبه ۲۳ بهمن در نوبت بعدازظهر غیر حضوری است.

مدیرکل هواشناسی استان همدان هم گفت: با فعالیت یک سامانه بارشی در ۱۲ ساعت گذشته، ارتفاع برف در برخی از نقاط این استان به بالای ۱۷ سانتی متر رسیده است.

حسین عابد اظهار داشت: بیشترین میزان برف در استان همدان در ۱۲ ساعت گذشته در شهرستان تویسرکان با ۱۷ سانتی متر، در ایستگاه فرودگاه همدان ۱۶ سانتی متر و در سایر نقاط استان نیز به طور متوسط بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر ثبت شده است./ایرنا

آخرین وضعیت تعطیلی ادارت و مدارس تهران

از نخستین ساعات امروز 23 بهمن ماه بارش برف در تهران و سایر استان‌ها آغاز شده است. پیش‌بینی‌ها حاکی از بارش حداقل 10 سانتیمتر برف در تهران است. با این میزان برف، تهران فردا تعطیل است؟

تا لحظه تنظیم این خبر هنوز هیچ کدام از مقامات رسمی خبری درباره تعطیلی مدارس و یا کل شهر تهران برای فردا 24 بهمن منتشر نکرده‌اند. اما از برخی از شواهد می‌توان حدس زد که مدارس تهران فردا احتمالا تعطیل است. اما ادارات چطور؟

از روز گذشته هواشناسی اعلام کرده بود که تهران شاهد بارش بی‌سابقه برف است. برفی که تنها شامل مناطق شمالی تهران نمی‌شود و مناطق مرکزی و جنوب را هم سفیدپوش می‌کند. با این حال نه خبری از تعطیلی مدارس بود و نه مانند بار قبل خبری از تعیین تکلیف وضعیت تعطیلی ادارات تهران.

مدارس باید تعطیل شود

این مساله سبب انتقاد برخی از اعضای شورای شهر تهران شد. از آن جمله سید احمد علوی با اشاره به اینکه باید همه مقاطع تحصیلی در شهر تهران با بارش برف تعطیل می‌شد گفت: از دیروز همه می‌دانستیم امروز سنگین‌ترین برف در کل شهر تهران آغاز می‌شود و علاوه بر مناطق شمالی مناطق مرکزی و جنوبی شهر تهران نیز درگیر می‌شود. انتظار این بود که استانداری تهران این یک الی دو روز را به دلیل بارش برف مدیریت می‌کرد. امیدوارم فرزندان ما که امروز به دلیل عدم تعطیلی مدارس به خارج از منزل رفته‌اند به سلامت به منزل برگردند.

علاوه بر این، انتقاد از عملکرد شهرداری تهران هم موضوع مورد بحث اعضای شورای شهر تهران بود. مهدی عباسی اظهار کرد: امروز باید در این خصوص عذرخواهی کرد؛ نباید توجیه صورت بگیرد و در جایی که نتوانستیم کار خود را انجام بدهیم بهترین کار، عذرخواهی است.

ناصر امانی دیگر عضو شورای شهر تهران هم گفت: شهردار باید همه معاونان و شهرداران را به خط می کرد تا فاجعه در تهران رخ ندهد. ۶ ساعت زمان برد تا از سئول به اوین برسم. یا مردم در حال هل دادن ماشین بودند یا فرزندان خود را که زمین می خوردند، از زمین بلند می کردند.

این انتقادات نشان می‌دهد که شهرداری تهران نتوانسته برف‌روبی و شن‌پاشی معابر را به درستی انجام دهد و از طرف دیگر استانداری تهران هم ضعیف عمل کرده و تنها مدارس مناطق یک تا پنج تهران را تعطیل کرده است.

برای همین این گمانه قوت می‌گیرد که با توجه به این عملکرد، فردا مدارس تهران به دلیل یخبندان ناشی از برف تعطیل شود.

ادارات تهران فردا تعطیل است؟

هنوز هیچ خبری در این خصوص منتشر نشده است. اما تجربه قبلی نشان می‌دهد که با بارش برف، میزان مصرف انرژی در کشور به شدت افزایش پیدا می‌کند. در بارش قبلی، بسیاری از مناطق کشور بدون گاز ماندند و مردم مجبور شدند ساعت‌ها در صف خرید کپسول گاز بمانند.

همان زمان برای جلوگیری از مصرف بالای انرژی کلیه ادارات تهران تعطیل شد.

هواشناسی اعلام کرده که احتمال ادامه بارش‌ها تا روز سه شنبه وجود دارد و اگر با افزایش مصرف انرژی و احتمال قطع گاز مواجه شویم، احتمال تعطیلی تهران وجود دارد./تجارت نیوز

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها