حداقل و حداکثر قیمت قبر در تهران برای سال آینده | قبرهای سه طبقه یک طبقه رایگان!

کد خبر: 1204580

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) درباره قیمت قبور برای سال آینده گفت: در ناحیه یک قیمت هر قبر مبلغ ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ناحیه دو مبلغ ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و در ناحیه ۳ مبلغ ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

حداقل و حداکثر قیمت قبر در تهران برای سال آینده | قبرهای سه طبقه یک طبقه رایگان!

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) درباره قیمت قبور برای سال آینده گفت: در ناحیه یک قیمت هر قبر مبلغ ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ناحیه دو مبلغ ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و در ناحیه ۳ مبلغ ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

جواد تاجیک؛ مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) امروز در حاشیه برگزاری نوبت عصر یکصد و بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران، با اشاره به بهای خدمات بهشت زهرا(س) گفت: نسبت به بهای خدماتی که در آرامستان‌های کشور وجود دارد مجموعه بهشت زهرا(س) به صورت میانگین 70 درصد کمتر از آرامستان‌های سراسر کشور از مردم نرخ بهای خدمات دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: در حوزه خدمات هیچ مورد جدیدی برای سال آینده اضافه نشده است و میانگین افزایش نرخ خدمات بهشت زهرا 37 درصد است.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) گفت: هزینه تغسیل کمتر از 7 سال برای سال آینده رایگان دیده شده است. همچنین در قبرهای سه طبقه نیز یک طبقه رایگان است و برای دو طبقه دیگر الزامی به ذخیره قبر وجود ندارد.

تاجیک با اشاره به نرخ آمبولانس گفت: تصمیم بر آن شد تا برای آمبولانس‌های شهرستان‌ها نرخ‌گذاری نشود و بر اساس نرخ مصوب وزارت بهداشت اقدام شود.

وی با بیان اینکه در بهشت زهرا(س) دچار فرسودگی شده‌ایم، گفت: تقریباً در مدیریت متوفی و بحران وضعیت بسیار ناگواری داریم و اگر اتفاقی در تهران رخ دهد امکانات ما جوابگو نخواهد بود.

تاجیک با اشاره به آرامستان خاوران گفت: پیشنهاد داده‌ایم تا نرخ خدمات این آرامستان مطابق با بهای ناحیه 3 باشد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با اشاره به قیمت هر قبر در سال جاری گفت: مبلغ قبر در ناحیه یک برای هر طبقه 27 میلیون و 500 هزار تومان، برای ناحیه دو مبلغ 16 میلیون و 800 هزار تومان و برای ناحیه 3 مبلغ 12 میلیون و 300 هزار تومان است.

وی درباره قیمت قبور برای سال آینده گفت: در ناحیه یک قیمت هر قبر مبلغ 38 میلیون و 500 هزار تومان در ناحیه دو مبلغ 23 میلیون و 700 هزار تومان و در ناحیه 3 مبلغ 14 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود.

تاجیک با اشاره به قبور رایگان گفت: بخشی در بهشت زهرا(س) وجود دارد که هیچ امکاناتی ندارد و با عنوان دفن روز محسوب می‌شود که قبر در آنها رایگان است و اگر بخواهد هر خانواده‌ای یک طبقه اضافه کند مبلغ 3 میلیون و 900 هزار تومان برای هر طبقه اضافه باید پرداخت کند و اگر کسی دو طبقه اضافه را نخواهد ممکن است فردی دیگر روی متوفی خاک شود.

وی درباره پیش‌خرید قبور نیز بیان کرد: برای پیش‌خرید 30 درصد به قیمت قبرها اضافه می‌شود.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) گفت: تا سه سال آینده بهشت زهرا(س) با توجه به شرایط دفن روز تکمیل می‌شود و در قطعه 16 بهشت زهرا(س) نیز محلی از گذشته برای سرویس بهداشتی در نظر گرفته ‌شده بود که حدود 5 سال پیش خراب و پس از گذشت این مدت این محل برای دفن اموات آماده شده است.

تاجیک در خصوص احداث آرامستان جدید در تهران گفت: مطالعات این کار صورت پذیرفته است و با توجه به ترافیک شدید جنوب شهر و موقعیت جغرافیایی بهشت زهرا نمی‌توان دیگر در این محل آرامستان را توسعه داد و در این زمینه 4 پهنه از شهر تهران از شمال شرق، جنوب غرب، شمال غرب، جنوب شرق برای احداث آرامستان در نظر گرفته شده است و پس از تملک در این چهار پهنه 4 آرامستان جدید احداث شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود نخستین آرامستان تهران با ظرفیت 400 هزار نفر سال آینده در محدوده خاوران و جنوب شرق به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) همچنین در ارتباط با زمینی در اطراف بهشت زهرا(س) جهت دفن اموات گفت: در زمان کرونا دولت زمینی حوالی کهریزک برای شرایط بحران در نظر گرفت که مساحت آن 300 هکتار است و قرار نیست به عنوان آرامستان جدید مورد استفاده قرار گیرد و همانطور که گفته شد در بحران از دین زمین برای دفن افراد استفاده شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها