ورود وزیر بهداشت به موضوع مسمومیت دانش آموزان قمی

کد خبر: 1205242

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جمع بندی وزارت بهداشت این است که عامل مسمومیت دانش آموزان قمی میکروبی نیست.

ورود وزیر بهداشت به موضوع مسمومیت دانش آموزان قمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جمع بندی وزارت بهداشت این است که عامل مسمومیت دانش آموزان قمی میکروبی نیست.

بهرام عین اللهی روز چهارشنبه در جریان عیادت از برخی دانش آموزان قمی که دچار علایم مسمومیت شده و در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری هستند اظهار داشت: امروز تعدادی از افرادی که دچار مسمومیت شده بودند را به صورت شخصی در این بیمارستان ویزیت کردم و با پزشکان این بیمارستان نیز مذاکراتی صورت گرفت.

وی بیان کرد: جمع بندی وزارت بهداشت این است که مسمومیت بسیار خفیف است و هیچ گونه عارضه ای را از زمان شروع مسمومیت تا امروز ایجاد نکرده است.

وزیر بهداشت گفت: هیچ گونه نگرانی در مورد دانش آموزان بیمار وجود ندارد و اساتید و پزشکان دانشگاه علوم پزشکی قم نهایت تلاش خود را انجام داده اند و چند تیم بهداشتی و درمانی نیز از تهران به قم اعزام شده است.

وی ادامه داد: نمونه های زیادی از دانش آموزان بیمار گرفته شده است و به مراکز مهمی چون پاستور ارسال شده که مسمومیت میکروبی در آن ها مشاهده نشده است.

عین اللهی گفت: کمیته ویژه ای به صورت ملی متشکل از اساتید برجسته علوم پزشکی کشور با مسئولیت معاون درمان وزارت بهداشت تشکیل شده است تا تحقیقات لازم را انجام دهد و نتیجه تحقیقات به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

سریال حوادث با علائم مسمومیت در مدارس قم بیش از دو ماه است که آغاز شده و روز گذشته نیز براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم تعدادی از دانش آموزان قمی با علائم مشکوک به مسمومیت در مراکز درمانی قم پذیرش شدند.

گفتنی است روز نهم آذرماه امسال نخستین حادثه در یکی از هنرستان های قم، منجربه مسمومیت ۱۸ دانش آموز دختر قمی شد که همه این دانش آموزان با حضور عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها