دستگیری عاملان قدرت‌نمایی با چاقو در شاهرود

کد خبر: 1205950

دادستان شاهرود گفت: عاملان قدرت‌نمایی با چاقو در هسته مرکزی شاهرود با دستور قضایی و پیگیری پلیس در کمتر از چند ساعت دستگیر و روانه زندان شدند و کافه پاتوق آنها نیز مهروموم شد.

دستگیری عاملان قدرت‌نمایی با چاقو در شاهرود

رضی پارسامنش، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود در شاهرود اظهار کرد: با توجه به گلایه شدید شماری از شهروندان و ارسال عکس و فیلم‌های مزاحمت‌های عده‌ای از افراد که از الفاظ رکیک در میان مردم استفاده کرده و سبب درگیری‌ در پاساژها و هسته مرکزی شهر شاهرود می‌شدند، مسأله به‌طور جدی پیگیری شد.

وی تصریح کرد: با هماهنگی کامل دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، طرح مبارزه با مزاحمان بانوان و حاملان سلاح سرد شامل قمه، شمشیر، پنجه‌بوکس و ... در شهرستان شاهرود با قاطعیت اجرا می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود گفت: هرگونه به‌کارگیری الفاظ رکیک و نامناسب در میان شهروندان، کودکان و بانوان نیز مطابق قانون دارای مجازات خواهد بود.

پارسامنش ادامه داد: در مدت یک هفته اجرای این طرح در شاهرود، چندین نفر دستگیر و با معرفی ضامن آزاد شده‌اند و به جای حبس، تا عید نوروز مکلف به خدمت عمومی تحت نظر کلانتری‌ها خواهند بود.

وی گفت: از قاطعیت نیروی انتظامی در اجرای این طرح که رضایت شهروندان را به دنبال داشت، قدردانی می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود گفت: در آخرین مورد، عاملان قدرت‌نمایی با چاقو در هسته مرکزی شهر بلافاصله با دستور قضایی و پیگیری شخص فرمانده انتظامی و کلانتری مربوطه در کمتر از چند ساعت دستگیر و به زندان معرفی شدند و کافه پاتوق آنها نیز مهروموم شد.

پارسامنش ادامه داد: با حاملان چاقو و سلاح‌های سرد در شاهرود برخورد قاطع خواهد شد.

وی گفت: به جوانان و نوجوانان توصیه می‌شود تا از همراه داشتن هرگونه سلاح سرد شامل چاقو، قمه، پنجه‌بوکس، شمشیر و ... اکیداً خودداری کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود افزود: گاهی حتی یک چالش کلامی، به هیجانات احساسی و بروز خشم به علت شرایط سنی فرد منجر می‌شود و حادثه بسیار دلخراشی را رقم می‌زند و در این زمینه باید به‌شدت مراقبت کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها