آخرین جزئیات ماجرای اسپری فلفل در دبیرستان شاهین‌شهر اصفهان

کد خبر: 1208219

به دنبال انتقال تعدادی از دانش‌آموزان دختر اصفهانی به بیمارستان به دنبال انتشار گاز اسپری فلفل در کلاس، تمامی این دانش‌آموزان به غیر از ۲ نفر از بیمارستان مرخص شدند و حال آن دو نفر نیز مساعد است.

 آخرین جزئیات ماجرای اسپری فلفل در دبیرستان شاهین‌شهر اصفهان

به دنبال انتقال تعدادی از دانش‌آموزان دختر اصفهانی به بیمارستان به دنبال انتشار گاز اسپری فلفل در کلاس، تمامی این دانش‌آموزان به غیر از ۲ نفر از بیمارستان مرخص شدند و حال آن دو نفر نیز مساعد است.

در روزهای اخیر خبری پیرامون مسمومیت 7 دانش‌آموز مقطع دبیرستان اصفهانی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر شد که پیرو مسمومیت‌های زنجیره‌ای اخیر دختران در مدارس قم و کشور شائبه‌ها و حاشیه‌هایی با خود به همراه داشت. پس از مسمومیت، این دانش‌آموزان به منظور مداوا و بررسی علت مسمومیت آنها توسط اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شوند.

با توجه به حساسیت موضوع و اتفاقات اخیر پیش آمده در کشور، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درذخصوص این موضوع پیرو پیگیری‌های خبرگزاری تسنیم از اصفهان از مسمومیت دانش‌آموزان توسط اسپری فلفل استفاده شده توسط یکی از دانش‌آموزان کلاسی در دبیرستان دخترانه 22 بهمن شاهین‌شهر خبر داد.

یکی از دانش‌آموزان می‌گوید: در کلاس بودیم که ناگهان چشمهایمان سوخت و سرفه کردیم که پس از آن از کلاس خارج شدیم.

همچنین پزشک این دانش‌آموزان اظهار داشت: حال همه دانش‌آموزان خوب است و علائم تنگی نفس و سرفه داشتند، اما اکسیژن خونشان در سطح مناسبی قرار دارد.

دانش‌آموز متخلف و حمل‌کننده اسپری فلفل در مدرسه، پیرامون این واقعه می‌گوید: زنگ آخر اسپری در کیفم بود، داشتم کتاب از کیفم خارج می‌کردم، که ناگهان فشار اسپری در ابتدا به خودم خورد به صورتی که در همان لحظه چشمانم سوخت و به دلیل حال نامساعد از کلاس خارج شدم و یکی از همکلاسی‌هایم به دلیل حال بد به همراه من آمد.

وی افزود: بعد از آن همه بچه‌ها نیز از کلاس خارج شدند و به دنبال انتشار گاز این اسپری حالشان بد شد. اولش ترسیدم که صحبتی کنم، چرا که برداشت‌های بدی در مدرسه به وجود آمده بود. پس از آن که حال نامساعد همکلاسی‌هایم را دیدم خودم به مدیریت مدرسه مراجعه کردم و اطلاع دادم.

پژمان عقدک، سخنگوی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه اصفهان در این رابطه بیان کرد: به دنبال پخش شدن گاز اسپری فلفل در کلاس دبیرستانی در شاهین‌شهر، تعداد زیادی از دانش‌آموزان علائم تنفسی پیدا می‌کنند و به دنبال آن با اورژانس تماس گرفته می‌شود.

وی افزود: هنگامی که اورژانش که مراجعه می‌کند اکثر دانش‌آموزان در لحظه مشکلات جدی نداشتند و تنها 9 نفر از آنها که مشکلات بیشتری داشتند به بیمارستان مرخص می‌شوند و تنها 2 نفر از این دانش‌آموزان که بیماری زمینه‌ای همچون آسم داشتند می‌مانند و پس از یک شب بستری بودن در بیمارستان مرخص می‌شوند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها