چاپ گذرنامه‌های زیارتی از مرز ۲۲۰هزار نسخه گذشت‌

کد خبر: 1238334

‌فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه براساس توافق با کشور عراق، اعتبار گذرنامه هایی که ۲ سال از مهلت قانونی آنان گذشته ‌برای زیارت اربعین تمدید می شود، گفت: چاپ گذرنامه‌های زیارتی از مرز ۲۲۰ هزار نسخه گذشته است.

چاپ گذرنامه‌های زیارتی از مرز ۲۲۰هزار نسخه گذشت‌

‌فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه براساس توافق با کشور عراق، اعتبار گذرنامه هایی که ۲ سال از مهلت قانونی آنان گذشته ‌برای زیارت اربعین تمدید می شود، گفت: چاپ گذرنامه‌های زیارتی از مرز ۲۲۰ هزار نسخه گذشته است.

سردار‌ احمدرضا رادان‌ در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران ‌اظهار داشت: همه تلاش ها مبنی بر این است که سفر زوار در اربعین حسینی، دارای سه ویژگی ایمن، آسان و ارزان باشد.

وی افزود: همه مسئولان و دست اندرکاران اربعین حسینی، دست به دست همه داده اند که بتوانند در سفر اربعین این سه ویژگی را برای زوار و مردم عزیز کشور فراهم کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور ضمن قدردانی از همکاری مسئولان کشور عراق یادآور شد: برابر توافقی که با طرف عراقی صورت گرفته، کسانی که از مدت اعتبار گذرنامه آنان 2 سال گذشته است ،می توانند با مراجعه به مراکز گذرنامه، بدون نیاز به اخد گذرنامه جدید، گذرنامه خود را تمدید کنند.

سردار رادان در توضیح این موضوع افزود: افرادی که در سال 1400 اعتبار گذرنامه آنها تمام شده است می توانند به مراکز گذرنامه مراجعه کنند و این کمک بسیار خوبی است که برای زوار اربعین فراهم شده و مردم عزیز و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) منتظر باشند که اطلاع رسانی دقیقی در این زمینه انجام خواهد شد که برای تمدید گذرنامه خود به چه مراکزی مراجعه کنند.

وی بیان کرد: در موضوع گذرنامه زیارتی هم با طرف عراقی به توافقی رسیده ایم که این گذرنامه ها در حال چاپ بوده و از مرز 220 هزار گذرنامه عبور کرده  که از این تعداد نزدیک به 160 هزار گذرنامه به صورت کاملا اینترنتی صادر شده است، یعنی مردم عزیز بدون مراجعه به مراکز، با استفاده از بستر اینترنت، اطلاعات خود را وارد و گذرنامه های خود را دریافت کرده اند و تعدادی نیز در حال ارسال است.

فرمانده کل انتظامی  کشور اظهار کرد: از مردم عزیز استدعا داریم  ضمن برنامه ریزی مناسب امور مربوط به گذرنامه های خود را همچنان در بستر اینترنت پیگیری نمایند و اقدام برای دریافت گذرنامه را به روزهای آخر و نزدیک اربعین موکول نکنند.

سردار رادان یادآور شد: مراکز گذرنامه از امروز به صورت 24 ساعته فعال خواهند بود و امور مربوط به  گذرنامه هایی که نیاز به تعویض دارند با اخد مدارک، چه از بستر اینترنت و هم  از ساعت 6 صبح تا 19 بعداز ظهر از طریق مراجعه به مراکز،  قابل پیگیری است و همکاران ما به صورت شبانه روزی برای چاپ گذرنامه ها اقدام خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد تمهیدات لازم بر اینکه مردم عزیز به راحتی بتوانند از مزیت های گذرنامه اربعین استفاده کننده، فراهم است و تلاش داریم تمام استان ها با استقرار سخت افزارهایی که در اختیار دارند نسبت به چاپ گذرنامه اقدام کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: چاپ گذرنامه های اربعین از امروز در سه استان خوزستان، فارس و خراسان آغاز شده است و تلاش می شود که ظرف چند روز آینده چاپ گذرنامه های اربعین در همه استان های کشور انجام شود و در این صورت سرعت صدور گذرنامه ها بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: بنا بر اعلام صورت گرفته  کسانی که مشمول هستند با معرفی مرکز خدمت خود می توانند مرخصی 10 روزه بگیرند و راهی سفر اربعین شوند و البته منوط بر این است که یگان مربوطه اجازه دهد و همچنین برای طلاب و دانشجویانی که قصد سفر اربعین دارند، در طول ایام سفر، نیاز به هیچ گونه وثیقه ای نیست.

سردار رادان در پایان افزود: از همراهی مردم تشکر می کنیم و آرزو داریم که همه دست اندرکاران بتوانند برای زیارتی ارزان، سالم و ایمن در ایام اربعین در خدمت مردم بوده و شرایط مناسب را فراهم کنند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها