حذف طلاق از شناسنامه زنان مطلقه؛ خوب با بد؟

کد خبر: 718454

به اعتقاد یک حقوقدان، طرح حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه اگرچه برای صیانت از حقوق زنان تدوین شده است ولی ممکن است موجب کتمان حقیقت به هنگام ازدواج دوم شود.

سرویس اجتماعی فردا: ماه گذشته بود که رییس سازمان ثبت احوال از تهیه پیش نویس حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه خبر داد و گفت: در حال حاضر فقط واژه طلاق از شناسنامه خانم هایی که عقد کرده اند اما دوشیزه هستند حذف می شود.

به اعتقاد یک حقوقدان، طرح حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه اگرچه برای صیانت از حقوق زنان تدوین شده است ولی ممکن است موجب کتمان حقیقت به هنگام ازدواج دوم شود. محمود سالارکیا، معاون سابق دادستان تهران افزود: هر اقدامی مسلما با یکسری معایب و مزایا همراه است از آنجا که متاسفانه ما با آمار بالای طلاق در کشور روبرو هستیم و حتی بسیاری از عقدها قبل از شروع زندگی مشترک به طلاق منجر می شوند لذا چنین طرحی می تواند در جهت صیانت از حق و حقوق زنان بسیار موثر ومفید باشد. وی اجرای این طرح را منوط به تصمیم و تصویب مجلس دانست و گفت: قید هرگونه مطلبی در اسناد رسمی نیاز به تصویب مجلس دارد. اگر هر جمله ای در این اسناد بخواهد قید یا حذف شود یک تکلیف قانونی است و این تکلیف قانونی را فقط مجلس می تواند انجام دهد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها