قاپ زنی برادران در پوشش دست فروش +تصاویر

کد خبر: 816566

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو برادر خبر داد که در پوشش دست فروش و به بهانه فروش ساعت و ادکلن اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپ زنی می‌کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان: سرهنگ احمد نجفی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در مورخه ۲۱/۰۱/۱۳۹۷ وقوع یک فقره سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپ زنی به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد. با حضور مأمورین در محل سرقت، مالباخته اظهاراتش عنوان داشت: ساعت ۰۹:۳۰ در حال عبور از خیابان فهیمی - نرسیده به بلوار اباذر بودم که یک جوان کت و شلواری با پیراهن قرمز و مو‌های بلند قهوه‌ای رنگ با مراجعه به من مدعی فروش ساعت، عطر و ادکلن شد؛ بنده عدم تمایل خود جهت خرید را اعلام کرده، اما این جوان با اصرار و خواهش از من درخواست ثبت شماره تماسش در گوشی تلفن همراهم را نمود تا هر زمانی که قصد خرید عطر، ادکلن و یا ساعت داشتم با او تماس گرفته و او نیز با قیمتی ممناسب نسبت به تهیه سفارش من اقدام نماید؛ به اصرار این شخص، گوشی تلفن همراه خودم را جهت ثبت شماره تماس از جیب خارج کرده بودم که به محض در آوردن گوشی، ناگهان این شخص که تا آن لحظه تصور می‌کردم واقعا دست فروش است، اقدام به قاپیدن گوشی کرد و در ادامه با پژو ۴۰۵ نقره‌ای رنگی که منتظر او ایستاده بود، با نفر دوم که راننده ماشین بود از محل متواری شد.

سرهنگ احمد نجفی در خصوص روند دستگیری متهمین عنوان داشت: در ادامه تحقیقات از مالباخته، کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای به شماره انتظامی ایران ۱۰/***ق ۴۳ شدند؛ با شناسایی مالک پژو ۴۰۵ نقره ای، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این خودرو چندی پیش و به صورت قولنامه‌ای چندین نوبت خرید و فروش شده است که نهایتا آخرین خریدار خودرو در شهرستان شهریار - منطقه فردوسیه شناسایی شد.

با شناسایی تصویر آخرین خریدار خودرو به نام "سعید. ت" (۲۵ ساله) از سوی مالباخته، کارآگاهان با بررسی سوابق این شخص اطلاع پیدا کردند که سعید از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت به همین شیوه و شگرد است و آخرین بار نیز در استان خراسان رضوی - شهرستان مشهد به اتهام سرقت به شیوه فوق دستگیر و روانه زندان شده است.

همزمان با شناسایی "سعید. ت" به عنوان یکی از سارقین، صاحب اصلی خودرو پژو ۴۰۵ با مراجعه به پایگاه دوم پلیس آگاهی عنوان داشت که در زمان مالکیت خودرو اقدام به نصب سیستم مکان یاب (GPS) بر روی خودرو شخصی اش نموده است؛ بلافاصله با بهره گیری از سیستم مکان یاب موجود بر روی خودرو، کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد خودرو متهمین در منطقه مسعودیه شده، با حضور در منطقه مسعودیه اقدام به شناسایی خودرو مذکور کرده و در حالیکه "سعید. ت" به همان شیوه و شگرد و در پوشش فروش عطر و ادکلن قصد انجام سرقتی دیگر را داشت، وی و برادرش به نام "غلام. ت" (۲۷ ساله) را در مورخه ۱۰/۰۲/۱۳۹۷ و دقیقا در زمان ارتکاب سرقت دستگیر کردند.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمین عنوان داشت: با توجه به دستگیری متهمین در صحنه ارتکاب سرقت، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان، اعتراف صریح متهمین و نهایتا پراکندگی مناطق ارتکاب سرقت در شهر تهران، هماهنگی‌های لازم با بازپرس شعبه ۱۵ دادسرای ناحیه ۵ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این دو متهم انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی در جنت آباد - خیابان شاهین شمالی مراجعه نمایند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها