پیگیری ویژه موضوع گرانی اقلام پرمصرف از سوی دادستان‌ها

کد خبر: 909958

معاون دادستان کل کشور گفت: پیگیری ویژه موضوع گرانی به دادستان‌ها مطرح شده و گزارش تخلفاتی هم تا کنون به معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور ارسال شده است.

خبرگزاری مهر: معاون دادستان کل کشور گفت: پیگیری ویژه موضوع گرانی به دادستان‌ها مطرح شده و گزارش تخلفاتی هم تا کنون به معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور ارسال شده است.

محمدجواد حشمتی در پاسخ به این سوال که در راستای احقاق حقوق عامه، در رابطه با موضوع گرانی اقلام پر مصرف، چه فعالیت‌هایی تا کنون انجام شده است؟ اظهار داشت: علاوه بر ورود معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور، دادستان‌ها هم به موضوع گرانی ورود کردند.

وی با اشاره به بررسی ویژه افزایش قیمت لبنیات در هفته‌های اخیر، گفت: در رابطه با افزایش قیمت محصولات لبنی و گرانفروشی‌هایی گزارش شده، ورود جدی انجام شده است. دادستان‌ها هم پیگیر این موضوع در هر استان هستند.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون گزارشی هم در رابطه با گرانی‌ها به دادستانی کل کشور اعلام شده است؟ گفت: موارد مختلفی از سوی دادستان‌ها اعلام شده است. پیگیری این گزارش‌ها در حوزه‌های مختلف اثر گذار بوده و این موضوع را دنبال می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه موضوع گرانی را به طور ویژه پیگیری می‌کنیم، اظهارداشت: به معاونت‌های حقوق عامه در هر استان هم ابلاغ‌هایی در این رابطه انجام شده است و اعلام کردیم با سازمان‌های مختلف مربوطه از جمله جهاد کشاورزی و صمت، جلسه برگزار کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

حشمتی در پاسخ به این سوال که در راستای احقاق حقوق عامه، بیشترین تخلفات گزارش شده مربوط به چه حوزه‌هایی بوده است؟ گفت: بیشترین تخلفات مربوط به محیط زیست، موضوعات بهداشتی، خسارت‌های جانی و تصادفات است.

به گفته حشمتی، موضوع قیمت اقلام پر مصرف قرار است در هر استان بررسی شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت