بطحایی: طرح معلم تمام وقت انرژی زیادی از ما گرفت

کد خبر: 924193

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در بحث معلم تمام وقت انرژی زیادی از ما گرفته شد، گفت: این طرح به این معناست که اضافه تدریس به طور رسمی در حکم حقوقی معلم وارد شود، اما به خاطر هجمه‌ها سازمان اداری استخدامی در حال عقب نشینی بود.

خبرگزاری فارس: سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نشست با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان که در مرکز شهید شرافت این دانشگاه برگزار شد با اشاره به شهادت مرزداران، گفت: کشور ما تنها کشوری است که در مقابل زورگویی‌های آمریکا ایستاده است و این جنایت‌ها و ترور‌ها نشان زبونی این دشمن خونخوار و جنایتکار در مقابل ملت مقاوم ایران است.

وی ادامه داد: حضور در بین شما دانشجویان بسیجی، مرا به یاد دوران ابتدایی حضورم در آموزش و پرورش انداخت و خاطرات آن دوران برایم زنده شد؛ به عنوان کسی که از اول انقلاب تا کنون افتخار بسیجی بودن را دارا هستم می‌گویم که قدر اینکه زیر پرچم بسیج فعالیت می‌کنید را بدانید. بودن زیر پرچم بسیج شما را از طوفان‌ها و حوادث زندگی حفظ می‌کند.

بطحایی به انتقادات معلمان درباره سند تحول اشاره کرد و گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک نوشته مفهومی یا انتزاعی روی کاغذ نیست. سند تحول یعنی آن چیزی که آثار آن در مدرسه ما را یک قدم به تعلیم و تربیت اسلامی نزدیک کند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل به همکارانم اعلام کردم دیگر اجازه تشکیل کارگروه مفهومی درباره سند را ندارند؛ مبانی نظری سند به اندازه کافی وجود دارد و هر آنچه وجود دارد باید عملیاتی شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: وظیفه‌ام اجرای برنامه‌های زیرنظام سند تحول بنیادین است؛ سند در مسیر اجرا، نواقصی خواهد داشت که رفع می‌شود؛ این برنامه‌ها کاملا عملیاتی است و اجرای ۶ زیرنظام سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به معنی استقرار سند تحول است.

وی به سخنان رهبری درباره یکپارچه اجرا شدن سند تحول بنیادین اشاره کرد و افزود: سند تحول باید به صورت یکپارچه جلو رود و ما نباید بخشی را اجرا کنیم و بخش دیگر را کنار بگذاریم.

بطحایی درباره اجرای طرح معلم تمام‌وقت گفت: معلمی فرهیخته‌ترین قشر جامعه است. بالاترین مرجعیت جامعه معلمان هستند، اما همین معلم باید با بصیرت به اخبار توجه کند؛ در مورد بحث معلم تمام وقت انرژی زیادی از ما گرفته شد؛ این طرح به این معنا بود که اضافه تدریس به طور رسمی در حکم حقوقی معلم وارد شود؛ این طرح به نفع معلمان است، اما سازمان اداری استخدامی به خاطر همین هجمه‌ها در حال عقب نشینی بود.

وی خطاب به دانشجویان بسیجی درباره انتقادشان درمورد خصوصی سازی گفت: در نظام آموزشی ما این مسأله که هزینه تحصیل دانش‌آموزان را مردم بدهند وجود ندارد؛ این حرف در هیچ کجا مطرح نبوده و نخواهد بود. اما اگر‌خصوصی سازی به معنای استفاده از پتانسیل بخش غیردولتی و مردمی برای اجرای برنامه‌ها باشد جای بحث دارد.

وزیر آموزش و پرورش درباره صحبت‌های رئیس‌جمهور در این مورد اظهار کرد: رئیس‌جمهور هم چنین منظوری نداشت و من به ایشان گفتم این مسأله به دلیل کمبود وقت در جلسه علنی مجلس و هنگام تحویل لایحه بودجه قابل طرح نبوده است و متأسفانه از صحبت‌های شما سوء برداشت شده است؛ در کشور‌های سرمایه‌داری نیز این مسأله وجود ندارد و هزینه آموزش عمومی بر عهده دولت‌هاست.

در ابتدای این نشست، ۸ نفر از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود برای بهبود وضعیت دانشگاه فرهنگیان پرداختند و در پایان نشست دانشجویان بسیجی نماز مغرب و عشاء را با وزیر آموزش و پرورش اقامه کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت