تمهیدات ستاد‌های مدیریت بحران مناطق برای سه شنبه آخر سال

کد خبر: 925058

دستورالعمل ایمنی پیشگیری از حوادث احتمالی و تامین ایمنی مراسم سه شنبه آخر سال، با هدف آمادگی و تهمیدات لازم به ستاد‌های مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه تهران ابلاغ شد.

خبرگزاری مهر: به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، بر اساس تمهیدات پیش بینی شده، سامانه فرماندهی حادثه (lCS) ستاد‌های مدیریت بحران مناطق با هدف ایجاد وحدت فرماندهی فعال می‌شود تا هدایت عملیات در سطح منطقه انجام شود. همچنین آمادگی مرکز پیام (اتاق بی سیم) منطقه جهت دریافت مأموریت‌ها و اعلام سریع کلیه اتفاقات به ستاد مدیریت بحران منطقه و گزارش اطلاعات حوادث رخداده به مرکز فرماندهی و کنترل سازمان بخش دیگر از موارد پیش بینی شده در این دستورالعمل است.

بر اساس این دستورالعمل ستاد‌های مدیریت بحران مناطق موظفند قبل از فرا رسیدن سه شنبه آخر سال در راستای کاهش حوادث احتمالی نسبت به تهیه و توزیع و نصب بنر، پلاکارد، بروشور و CD‌های آموزشی در سطح مدارس و مسیر‌های پر رفت و آمد اقدام کنند.

در این دستورالعمل همچنین تاکید شده است که ستاد‌های مدیریت بحران نواحی فعال شوند و آمادگی لازم جهت بهره‌گیری از تجهیزات ذخیره شده در پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران احراز گردد. ستاد‌های مدیریت بحران مناطق همچنین موظف شده اند بلافاصله پس از پایان مراسم در صورت وجود خسارات جانی و مالی، نتایج را بر اساس فرم پیوست به مرکز فرماندهی و کنترل سازمان گزارش نمایند.

همچنین ستاد‌های مدیریت بحران مناطق بر اساس تجارب و سوابق سنوات گذشته، ضمن توجه ویژه به محل‌های حادثه خیز در این مراسم، اماکن حساس و خطر آفرین سطح منطقه از قبیل: پمپ بنزین‌ها، انبار‌های سوخت و محل‌های نگهداری مواد شیمیایی را شناسایی و با همکاری سازمان آتش نشانی و نیروی انتظامی اقدامات کنترلی و نظارتی ویژه برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی را در این مکان‌ها اعمال خواهند کرد.

هماهنگی با سازمان آتش نشانی و اورژانس منطقه، هماهنگی برای جمع آوری مواد قابل اشتغال از جمله شاخه‌های خشک شده، لاستیک‌های کهنه و فرسوده، مخازن پلاستیکی و خودرو‌های اسقاطی در سطح منطقه و پاکسازی ایمن محل‌هائی که مراسم در آن برگزار شده از دیگر موارد پیش بینی در این ساز و کار ابلاغی است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت