ماجرای راهزنی مسلحانه ۲۰۰ هزار یورویی +تصاویر

کد خبر: 925472

شش عضو یک باند راهزنی مسلحانه از اتباع خارجی درحالی با تلاش شبانه روزی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند که نتوانستند نقشه سرقت مسلحانه دیگری را در مشهد اجرا کنند.

روزنامه خراسان: شش عضو یک باند راهزنی مسلحانه از اتباع خارجی درحالی با تلاش شبانه روزی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند که نتوانستند نقشه سرقت مسلحانه دیگری را در مشهد اجرا کنند. رئیس پلیس خراسان رضوی که با توجه به اهمیت و حساسیت این پرونده سرقت مسلحانه، در پلیس آگاهی حضور یافته بود با تاکید بر این که پیگیری پرونده‌های مربوط به اتباع خارجی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: هجدهم دی ماه گذشته، کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با پرونده‌ای روبه رو شدند که محتویات آن نشان می‌داد ارز‌های دو تبعه خارجی یکی از کشور‌های همسایه به طور مسلحانه و با ترفند نخ نمای «مامور اطلاعات» مورد دستبرد قرار گرفته است و تبهکاران با تهدید سلاح کلت کمری مبلغ ۲۰۰ هزار یورو را به سرقت برده اند.

سردار محمد کاظم تقوی افزود: بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که دو تبعه خارجی پس از ورود از مرز زمینی مورد تعقیب خلافکاران مسلح قرار گرفته و سپس در مشهد نقشه شوم خود را اجرا کرده اند بنابراین تجزیه و تحلیل‌های کارشناسی نشان می‌داد که باید فردی با طعمه‌ها آشنایی داشته و از ورود آن‌ها به کشور مطلع باشد به همین دلیل رصد‌های اطلاعاتی پلیس روی افرادی از هموطنان شاکیان پرونده متمرکز شد تا این که سرنخ‌هایی از مردی به دست آمد که بار‌ها از طریق مرز زمینی وارد کشور شده و در روز حادثه نیز در همان مرز دیده شده بود.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: عملیات پلیس برای ریشه یابی این پرونده در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی توسط گروه ویژه‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های مسلحانه ادامه یافت و خودرو‌هایی با مشخصات خودروی متهمان نیز تحت نظارت‌های غیرمستقیم قرار گرفت.

سردار تقوی گفت: پس از چند شبانه روز فعالیت‌های تخصصی و فنی، در نهایت فرد تبعه خارجی مظنون به همراه یکی از دوستانش در یکی از مسافرخانه‌های خیابان امام رضا (ع) شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. رئیس پلیس سرزمین خورشید ادامه داد: بررسی‌های کارآگاهان بیانگر آن بود که «ش» (تبعه خارجی دستگیر شده) طراح اصلی نقشه دستبرد مسلحانه است و از همان نقطه صفر مرزی اطلاعات طعمه‌های ارزی را تلفنی به راهزنان مسلح ارائه می‌داد بنابراین کارآگاهان با بازجویی‌های همزمان از این متهم، به ردیابی دیگر افراد متهم به راهزنی پرداختند تا این که مخفیگاه آنان پس از ۴۳ روز فعالیت‌های پلیسی در منطقه پنجتن مشهد شناسایی شد.

سردار تقوی خاطرنشان کرد: کارآگاهان که با نظارت مستقیم سرهنگ بیات مختاری (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) مخفیگاه متهمان را به محاصره درآورده بودند با کسب مجوز‌های قضایی از قاضی سلطانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) وارد عمل شدند و چهار متهم دیگر را نیز در این مخفیگاه دستگیر کردند. وی افزود: دربازرسی از این مخفیگاه، دو قبضه سلاح کلت برتا، یک قبضه کلاشینکف و یک قبضه اسلحه شکاری به همراه پنج تیغه خشاب و مقادیر زیادی فشنگ و مهمات، مدارک شناسایی، لپ تاپ و چند دستگاه تبلت کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی همچنین با اشاره به توقیف سه دستگاه خودروی سواری که با پول‌های سرقتی خریداری شده بود، اضافه کرد: در تحقیقات و بازجویی‌های تخصصی از متهمان دستگیر شده، مشخص شد که آنان با نقشه «ش» (تبعه خارجی) وارد عمل شده اند تا این که در محل عوارضی مشهد طعمه‌های ارزی را داخل یک دستگاه خودروی سواری شناسایی کرده و با استفاده از یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ به تعقیب آنان پرداخته اند. وقتی طعمه‌ها در ابتدای بزرگراه ورودی مشهد از خودرو پیاده شدند ناگهان سرنشینان پژو با جعل عنوان مامور اطلاعات و با این شگرد که شما متهم به پولشویی هستید، آنان را سوار پژو کردند و به انتهای توس ۳۳ کشاندند سپس با تهدید به مرگ ۲۰۰ هزار یورو ارز خارجی را از آنان ربودند که بررسی‌های بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت