وثیقه متهم ردیف اول پرونده پتروشیمی به ۴۵ میلیارد تومان رسید

کد خبر: 931697

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی با اشاره به تشدید وثیقه دو متهم پرونده پتروشیمی گفت: وثیقه دو نفر از متهمان تشدید شد که یکی از آن‌ها حمزه‌لو است که وثیقه وی به ۴۵ میلیارد افزایش پیدا کرد.

خبرگزاری تسنیم: اسدالله مسعودی مقام در پایان پنجمین جلسه محاکمه حسین هدایتی در جمع خبرنگاران از رسیدگی به پرونده رضوی (از سرمایه‌گذاران سریال نمایش خانگی شهرزاد و بدهکار کلان بانک سرمایه) خبر داد و اظهار کرد: آقای رضوی بعد از عید جلسه دادگاه‌شان برگزار می‌شود، اما پرونده سایر مدیران و ارکان اعتباری بانک سرمایه هنوز دادسرا ارسال نشده است.

رئیس شعبه سوم دادگاه‌های ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی درباره اظهارات اخیر مرجان شیخ الاسلام آلآقا یکی از متهمان پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: تمام متهمین مدافعاتی ارائه می‌دهند تا بی‌گناهی خود را ثابت کنند. در این پرونده، وثیقه دو نفر از متهمان تشدید شد که یکی از آن‌ها حمزه‌لو است که وثیقه وی به ۴۵ میلیارد افزایش پیدا کرد. احمدیان متهم دیگر هم در بازداشت است و وثیقه او به ۱۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

مسعودی مقام تصریح کرد: سایر متهمان، مستندی دال بر اینکه اقدامات‌شان از سوی دستگاه‌های دولتی، بانک مرکزی و پتروشیمی‌ها مجاز بوده یا خیر، هنوز ارائه نداده‌اند و نحوه مداخله این اشخاص مشخص نیست.

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد قتصادی افزود: تعدادی دیگر از افراد پرونده‌شان در دادسرا مفتوح است و اقداماتی هم که صورت گرفته باید مورد ارزیابی قرار بگیرد، زیرا شاید مداخله بعضی از این اشخاص به واقع مستندی دال بر جرم بودن نداشته باشد.

مسعودی مقام تصریح کرد: در رابطه با بحث‌های پولشویی و ... هم باید در دادسرا و دادگاه کیفری مورد رسیدگی قرار بگیرد که ما دستور ردیابی آن را خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای بازگشت مرجان شیخ الاسلام آل آقا اقداماتی از سوی پلیس اینترپل یا اقدامات دیگری صورت گرفته است؟، گفت: اقداماتی را ما انجام دادیم و بخشی هم دادسرا انجام داده که قطعاً بعضی از اقدامات مستلزم یک‌سری قوانین و مقررات استرداد مجرمین است. در صورت غیبت متهم، رسیدگی دادگاه ادامه خواهد داشت و رأی مقتضی هم به وی اعلام می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت