تصادف مداحان معروف کشور در بازگشت از مناطق سیل‌زده + حسین سازور کیست؟

کد خبر: 937120

ذاکرین اهل‌بیت حاج حسین سازور، حاج حامد خمسه و کربلایی محسن فرخی که برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان رفته بودند در مسیر بازگشت دچار سانحه تصادف شدند.

خبرگزاری تسنیم: ذاکرین اهل‌بیت حاج حسین سازور، حاج حامد خمسه و کربلایی محسن فرخی که برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان رفته بودند در مسیر بازگشت دچار سانحه تصادف شدند.

حسینعلی رفایی با اشاره به سانحه تصادف برای مداحان کشوری در جاده‌های استان لرستان اظهار داشت: طی حادثه تصادفی که ظهر امروز در جاده پلدختر به خرم‌آباد در منطقه قلعه‌نصیر رخ داد خودروی مداح معروف کشور حاج حسین سازور دچار سانحه شد.

تصادف مداحان معروف کشور در بازگشت از مناطق سیل‌زده + حسین سازور کیست؟

وی با اشاره به جزئیات این حادثه تصادف افزود: بر اثر این حادثه یک دستگاه خودروی تویوتا هایلوکس با چهار نفر سرنشین واژگون شد که مجروحین حادثه به بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد منتقل شدند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان لرستان با اشاره به وضعیت عمومی مجروحین عنوان کرد: خوشبختانه حال عمومی سه نفر از مجروحین رضایتبخش است و حسین سازور نیز در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد تحت مراقبت است، ولی سطح هوشیاری وی خوب است.

تصادف مداحان معروف کشور در بازگشت از مناطق سیل‌زده + حسین سازور کیست؟

ذاکرین اهل‌بیت حاج حسین سازور، حاج حامد خمسه و کربلایی محسن فرخی و همراهانشان در راه بازگشت از سفر جهادی مناطق سیل‌زده خوزستان و لرستان و بعد از بازگشت از مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر، عصر امروز در جاده این شهرستان به‌سمت خرم‌آباد دچار سانحه تصادف شدند. آخرین وضعیت حاج حسین سازور و همراهان پس از تصادف شدید به گفته دکتر نوبخت پزشک معالج حاج حسین سازور خوشبختانه وضعیت وی پایدارو سطح هوشیاری بالایی دارد، اما به دلیل شکستگی مهره‌های کمر، دنده‌ها و آسیب ریه باید دربخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار می‌گرفتند و پس از ۲۴ ساعت می‌توانند منتقل شوند.

کدخدایی اظهار داشت: ظهر امروز این مجروحین با رضایت شخصی خود ترجیح دادند که به تهران منتقل شوند که توسط آمبولانس آی سی یو به فرودگاه منتقل و پس از آن به وسیله هواپیما به تهران منتقل شدند.

تصادف مداحان معروف کشور در بازگشت از مناطق سیل‌زده + حسین سازور کیست؟

ذاکرین اهل‌بیت حاج حسین سازور، حاج حامد خمسه و کربلایی محسن فرخی و همراهانشان روز گذشته در راه بازگشت از سفر جهادی مناطق سیل‌زده خوزستان و لرستان در جاده پلدختر خرم‌آباد دچار سانحه تصادف شدند که عصر دیروز به بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد منتقل و تا امروز تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند. حسین سازور کیست؟ حاج حسین سازور متولد سال ۱۳۳۹ شمسی در تهران است. کودکی و نوجوانی خود را در محله غیاثی پشت سر گذاشته است. جوانی اش به رزمندگی در جبهه‌های دفاع مقدس سپری شده و مدتی هم از همراهان شهید رجایی بود. او که از شاگردان حاج منصور ارضی است، برای بسیاری از مداحان جوان حکم استادی را دارد.

او درباره نسبت سیاست با مداحی اهل بیت علیهم السلام می‌گوید: «امام خمینی (ره) فرمود: والله تمام اسلام سیاسی است. وقتی امام این چنین با قسم جلاله تاکید می‌کنند پس در همه جا سیاست هست. آیا مداحی جزء اسلام نیست؟ امام حسین (ع) جزء اسلام نیست؟ چه کسی گفته که در مداحی سیاست نیست، یعنی ما فقط مداحی کنیم و دزدها، جنایت کاران، استکبار و خبیث‌های عالم که در حال چپاول مسلمانان شیعه هستند نیز علیه دین شمشیر ببندند. نمی‌شود که ما بخوانیم و آن‌ها هم جنایتشان را بکنند، اگر این طور است پس چرا حضرت امام حسین (ع) از مدینه به کربلا آمد و چرا در همان مدینه نماند؟ برای چه خانواده حضرت به اسارت رفته و همه اهل بیت (ع) امام کشته شدند؟ برای چه به این مصیبت عظما گرفتار شدند؟ برای اینکه این‌ها همه مربوط به مسائل روز آن زمان بوده که امام حسین (ع) به آن بی تفاوت نبوده است. پس سیاست از مداحی جدا نیست. چون از مسائل روز است و نباید از آن غافل شد.»

حاج حسین سازور درباره فعالیت مداحی اش می‌گوید: «ما هفت برادر هستیم که فقط بنده به این حیطه وارد شده ام. منزل ما در خیابان غیاثی حوالی میدان خراسان بود. آن زمان حضرت آیت الله شهید سعیدی روحانی مسجد موسی بن جعفر (ع) در محله ما بود که محرم‌ها به منزل ما برای روضه خوانی می‌آمد، من آن موقع حدود ده سال داشتم که با هفت هشت نفر دیگر در خانه خودمان مراسم عزاداری برپا کرده بودیم. بعد‌ها که بزرگ‌تر شدیم این جلسات هم بیشتر شد و در همان محله حسینیه‌ای برپا کردیم که هر شب جمعه مراسم هیئت هفتگی برقرار بود تا اینکه انقلاب شد و بعد هم به برکت انقلاب اسلامی برنامه‌ها و مناسبت‌ها وسعت بیشتری پیدا کرد.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت