حذف قیمت مسکن و خودرو از سایت‌های دیوار و شیپور +تصاویر

کد خبر: 938674

سایت‌های خرید و فروش دیوار و شیپور و یک سایت تخصصی حوزه خودرو تمامی آگاهی‌های خودروی دارای قیمت را حذف کردند و اکنون فقط آگهی خودرو‌های دارای قیمت توافقی را نمایش می‌دهند.

سرویس اقتصادی فردا: سایت‌های خرید و فروش دیوار و شیپور و یک سایت تخصصی حوزه خودرو تمامی آگاهی‌های خودروی دارای قیمت را حذف کردند و اکنون فقط آگهی خودرو‌های دارای قیمت توافقی را نمایش می‌دهند.

به گزارش فارس، سایت‌های خرید و فروش دیوار و شیپور تمامی آگاهی‌های خودروی دارای قیمت را حذف کردند. اکنون در این بستر‌های خرید و فروش اینترنتی فقط آگهی‌های خودرو بدون قیمت مشخص و دارای قیمت توافقی نمایش داده می‌شوند.

حذف قیمت مسکن و خودرو از سایت‌های دیوار و شیپور +تصاویر

اخیرا در پی نوسان شدید قیمت‌ها در بازار قیمت خودرو، بار دیگر توجه‌ها به بازی‌های قیمتی در حوزه‌های خودرو و مسکن در سایت‌های خرید و فروش جلب شد. برخی می‌گویند دلالان برای سود بیشتر قیمت‌های بی منطق و کاذب در این بستر‌ها ارایه می‌دهند و بازار را ملتهب می‌کنند.

سایت دیوار شناخته شده‌ترین سایت خرید و فروش است و از این رو همواره انتقاد بیشتری به سمت این بازار وارد می‌شود. اکنون این سایت تمامی آگهی‌های خودروی دارای قیمت را حذف کرده است.

حذف قیمت مسکن و خودرو از سایت‌های دیوار و شیپور +تصاویر

سایت شیپور به عنوان یکی دیگر از فعالان بازار خرید و فروش اینترنتی نیز از این رویه پیگیری کرده و اکنون دیگر آگهی خودروی با قیمت ندارد.

سایت باما که اگرچه در اندازه بازار با بزرگترین کسب وکار این بازار قابل رقابت نیست، اما در حوزه خودرو از دیوار تخصصی‌تر فعالیت می‌کند و از این رو در این حوزه مشخص شناخته شده است. اگرچه این سایت دیرتر از سایرین وارد عمل شد، اما از یک ساعت پیش آگهی‌های خودرو‌های دارای قیمت در این بستر نیز حذف شد.

حذف قیمت مسکن و خودرو از سایت‌های دیوار و شیپور +تصاویر

به گزارش تسنیم: سرهنگ مصطفی نوروزی با اشاره به یکی از عوامل ایجاد هیجان و التهاب در بازار خودرو و مسکن کشور، گفت: به واسطه فعالیت سودجویان و تعدادی از دلالان فعال در این حوزه و فعالیت گسترده و سازمان‌یافته این افراد در سایت‌های واسط، افزایش بی‌رویه خارج از عرف قیمت خودرو و مسکن را شاهد هستیم.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا افزود: افزایش قیمت بی‌رویه قیمت خودرو و مسکن باعث ایجاد نگرانی و سردرگمی مصرف‌کنندگان شده و پلیس فتا به منظور ارتقاء امنیت کاربران پیرامون فعالیت در بازا‌رهای آنلاین و سایت‌های درج آگهی در فضای مجازی، جلسات متعددی با مراجعه محترم قضایی برگزار و برابر پیگیری‌های صورت گرفته دستور سرپرست محترم دادسرای ناحیه ۳۱ تهران، حذف قیمت‌های بازار خودرو و مسکن به مدیران سایت‌های واسط ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: با رصد دائمی و مستمر فعالیت اینگونه سایت‌ها در بستر فضای مجازی از روز گذشته شاهد حذف قیمت خودور و مسکن در این سایت‌ها بوده‌ایم و امید است در پرتو همکاری و تعامل بیش از پیش مدیران این سایت‌ها با پلیس فتا شاهد ایجاد آرامش و ثبات نسبی و کاهش التهاب پیش آمده باشیم.

نوروزی خاطرنشان کرد: با توجه به بارگذاری آگهی‌های متعدد خارج از عرف و خلاف مقررات در اینگونه سایت‌ها نظیر آگهی فروش اعضای بدن، فروش حیوانات غیرمجاز و سایر موارد ممنوعه به مدیران این سایت‌ها توصیه شده با ایجاد "پلتفرم"، بستر مناسب، نظارت مستمر و دائمی بر درج آگهی بر روی سایت، تمام آگهی‌ها را رصد کرده و با حذف آگهی‌های غیر مجاز امنیت کاربران را تامین کنند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا یادآور شد: برخورد با دلالان و سودجویان این حوزه در دستور کار پلیس فتا بوده و در صورت شناسایی سودجویان مراتب به صورت قانونی مورد پیگیری قضایی قرار خواهد گرفت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها